FAKİRLER ZENGİNLERİ SEVİNDİRSİN!


FAKİRLER ZENGİNLERİ SEVİNDİRSİN!
Bırakın insanlar istediği gibi yaşasın.
Oruç tutan tutsun, tutmayan tutmasın, bundan bize ne?
Müslümanım deyip de oruç tutmuyor diye kimseyi kötülemek, eleştirmek bizim işimiz değil.
Müslümanım diyerek vergi kaçırıp 77 milyonun parasını cebine indiriyormuş, çocuklarına lüks hayat yaşatıyormuş, haram lokmayı çocuklarına yediriyormuş, bize ne?
Namaz kılarken aldığı faizli kredi ile bineceği lüks arabasına tüp taktırmak mı daha iyi yoksa benzinle pahalı olur mu diye düşünüyormuş, sana ne?
Kendisinden daha iyi yaşam tarzına sahip olan kardeşini, dostunu, arkadaşını, komşusunu kıskanan Müslümanın da mutlaka kendisine göre bir sebebi vardır, kınamak bizim işimiz değil.
Oruç tutarken namaz kılmıyormuş, ağzı bağlı eşek de oruç tutar diyormuş analar öyle oruç tutana, neden rencide ediyorsunuz ki insanları, namazın yeri ayrı orucun yeri ayrı.
Neymiş, eskiden insanlar tarlada orak biçerken oruç tutuyormuşlar da, şimdikiler yattıkları yerden ya da masa başında oruç tutarken serzenişte bulunuyorlarmış, bulunsunlar bize ne?
Hatırı sayılır misafirlere ikramda bulunmak için hiçbir masraftan kaçınmıyorlarmış iftar sofralarında ama Ramazan paketi adı altında fakirlere dağıttıkları yardımlar marketlerin ellerinde kalan ürünlermiş, derdi seni mi gerdi?
Bir iftar sofrasında bin lirayı rahatlıkla harcayabiliyormuş da, fakir öğrencilere yüz lira verip onların da boğazından sıcak yemek geçmesine vesile olmuyormuş, adam parasını istediği yere harcar, onunla mı kazandın?
Televizyonlardaki hocalar Ramazan’ı bahane edip zengin oluyorlarmış, halkı aydınlatmak için her sene aynı şeyleri papağan gibi tekrar ediyorlarmış, hüzünlü, naif, duygulu ses tonlarıyla insanları galeyana getiriyorlarmış, dini bilgiler para ile satılmazmış… Sömürsünler insanları seni ne ilgilendiriyor…
İşçilerini 8 saatten fazla çalıştırıp, onların alın teriyle Ramazan paketleri dağıtıp, iftar davetleri veriyorlarmış kameralar eşliğinde, işçilerin alın terini sen onlardan daha mı çok düşüneceksin?
Ha bir de, her Ramazan’da zenginlerden bekleniyor her şey, bu sefer de fakirler zenginleri sevindirsin, asıl doymak bilmeyen zenginlere el uzatılsın, fena mı olur?
Dinle imanla alakası olmayıp da Ramazan gelince, Ramazan temalı reklamlar yapıp din sömürüsü yapıyorlarmış, yapsınlar adamlar para kazanacak, aç mı yaşasınlar?
Hülasa…
Herkes işine baksın! Kimse zenginlerin tekerine çomak sokmasın, onlar olmasa fakirliğin anlamı mı olur?
 
 
Facebook yorumları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir