UZAKTAN KUMANDALI YÜRÜYÜŞ!
Siz gerçekten bu ülkede yaşanan toplumsal olayların kendiliğinden geliştiğini, bir grubun, bir cemaatin veya bir kitlenin kendisi gibi olmayanlara baskın gelmesi için uyguladığı bir yöntem olduğunu mu düşünüyorsunuz?
Sivas olayları örneğin…
Birkaç muhafazakarın, ateist olduğunu açıkça beyan eden birinin otelini yaktığını düşünüyor ve bu yüzden muhafazakarlara cephe alıyorsanız ya çok safsınız ya çok bilinçli bir düşman ya da kullanışlı aptalsınız.
Birilerinin yazdığı tiyatroyu birilerinin sahneye koymasının verilmek istenen mesajdan çok ortalığı karıştırmak olduğunu bilmemek ne büyük bir gaflettir.
Sivas olaylarına ağıt yakanların ve o menfur olaydan sonra Müslümanlara düşman olanların hemen akabinde sırf intikam için gerçekleştirilen Başbağlar katliamına ses çıkarmaması yeterince ürkütücü ve düşündürücü değil midir?
Antiemperyalist olduğunu söyleyenlerin katıldığı Gezi olaylarına açıktan destek veren emperyalistler bizlere;
Türkiye’de yeterince kullanışlı aptal ver demek istemiyorlar mı?
17-25 Aralık yargı darbesinin asıl amacının Ak parti iktidarına son vermek olduğunu bilmeyen varsa ve bu işin gerçekten hırsızlık olduğunu düşünen varsa ki var, bu durumda düşmanın işini çok güzel yaptığını düşünebiliriz.
15 Temmuz darbe girişiminin arkasında küresel güçlerin olduğunu bizzat Amerikalı resmi yetkililer kendi ağızlarıyla açıkladığı halde bu girişime kontrollü darbe diyen ve darbe girişimi ardından adalet arayanların aklına uyup da yola çıkanların asıl derdinin adalet olmadığını kendileri de gayet iyi biliyorlar.
MİT kanununa göre MİT’in yaptığı gizli işleri ifşa etmenin hainlik olduğu herkesin malumu.
“Hainlik evet ama ben o kanuna karşı çıkıp müthiş bir cesaret gösterip MİT’in bilgilerini sızdırıp kodesi boylamaktan rahatsız olmayacağım” diyen birine verilen cezada adalet istemek neyin nesi?
Adam öldürmenin suç olduğunu bilen bir katil ben adalet istiyorum derse adalet dediğimiz sistem onu içeri atar, yanlış mı?
Ama Tırlarda silah vardı ve o silahlar DEAŞ’a gidiyordu bu suç değil mi? Dersen sana ispat et derler.
Tırlarda silahın olması o silahların DEAŞ’a gitti anlamına geliyorsa herkes havaalanından kalkacak olan uçağın Yunanistan’ı bombalayacağını iddia eder ve iki ülkeyi savaştırabilir.
Kimse karnından konuşmasın.
Herkes bal gibi de biliyor tüm bu olanların Türkiye’yi bölmek, parçalamak üzere yazılan bir tiyatronun sahnelenmesi olduğunu.
Herkese çağrıda bulunmak boynumuzun borcu:
Hangi siyasi fikirden olursanız olun, seçime kadar çalışın, projeler geliştirip halkımızı ikna edin iktidar olun, güzel işler yapın alkışlayalım, alkışlamazsak yüzümüze tükürün ama ne olur dışarıda yazılan senaryoda oynamayın, vallahi de billahi de sizi kullandıkları için çok mutlular sizin emperyalist diyerek düşmanlık ettiğiniz gavurlar…
En çok da Pensilvanya ayısı bu işe seviniyor, baksanıza sosyal medyaya?
PKK yolda, FETÖ yolda, DHKPC yolda, HDP yolda, CHP yolda…
Yok mu bu CHP’nin içinde ben bu senaryoda figüran olmak istemiyorum, diyecek aklıbaşında bir yiğit?

Facebook yorumları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir