muhalefet
ÜLKEYİ BU HALE TAYYİP GETİRDİ
Dünyanın hiçbir yerinde bizim ülkemizde olduğu gibi bir muhalefet tarzı yok.
Muhalif olmak demek; başkaldırmak, köhne düzene isyan etmek, olumsuz gidişatı durdurmak, soruna değil çözüme odaklanmak, tıkanmışlığı çözücü projeler üreterek aşmak ve iktidara talip olmak demektir.
Bizde, “Çarşı, her şeye karşı!” tarzından öteye geçmeyen bir muhalif duruş yok.
Sağcısı, solcusu, sosyal demokratı, cemaatçisi, milliyetçisi… Her kim hükümete karşıysa hepsi tek bir ağızdan: Karşıyız! Diyorlar.
Neye karşısınız?
Kime karşısınız?
Neden karşısınız?
Karşı olmak oy bile kazandırmadığı halde sizler kafayı mı yediniz?
11 yıldır yapılan muhalefeti gözünüzün önüne getirin.
Kürt açılımı dersin, Kürtçüsü de Türkçüsü de karşı çıkar, sağcısı, solcusu karşı çıkar!
Türk milliyetçisinin sloganı ile Kürt milliyetçisinin sloganı aynı ise, bu insanların haklı olduğunu düşünebilir misiniz?
Tayyip Erdoğan Suriye’nin eli kanlı zalimi ile elleri kanlı değilken kardeş ülke projesi adı altında atılımlar gerçekleştirirken, açın arşivleri bakın, her kesimden muhalifler, dalga geçiyorlardı Başbakan ile.
Zalimin eline kan bulaştı diye şimdi karşısında durduğu için de demedik laf bırakmıyorlar. Sadece laf demekle kalsalar, gidip zalimin kanlı ellerini tutup zulme ortak oluyorlar.
Gocunuyorlar mı? Asla!
Sadece parti lideri olmasına gerek yok, Müslümanların kanını emerek semiren, İslam’ı kullanarak, hizmet bahanesiyle asıl amaçlarının Yahudilere hizmet olduğu anlaşılan sonra da foyası ortaya çıkan cemaat mensupları da, medyası ve elinde her türlü gizli belgeleri bulunduran Topsakal çetesi ile hükümeti alt etme amacı güderek, yapılabilecek en ağır ihaneti yaparak muhalifler safında yer almaktadır.
Kendi gazete ve televizyonlarında hükümete ve hükümet yanlısı gazetecilere, akla hayale gelmeyen iftiraları atıp, onları aşağılayıp, elindeki şantaj malzemeleriyle insanları hizaya sokmaya çalışıp da; aman efendim yumuşak mesajlar verelim, birbirimizi incitmeyelim, biz kavga gürültü istemiyoruz, bakın kul hakkına giriyorsunuz, kalbimizi kırıyorsunuz vb. duygu sömürüleriyle, yapıp ettiklerini görmediğimizi sanan ya da bizleri salak yerine koyan bu kan emici, pornocu, şantajcı, röntgenci, kendi ülkesini dünyaya şikâyet edecek kadar ileri giden soysuzlara diyecek pek fazla sözümüz yok! Tarih bunları not ediyor!
Onlar da diğer muhalifler gibi, her şeye karşı olsunlar.
Hükümet yıkılsın, ekonomi bozulsun, ortalık savaş alanına dönsün biraz ilerisi de İsrail’in eyaleti olalım, tek kelime karşı çıkarlarsa ben de bir şey bilmiyorum.
Hatta buna bile kılıfları hazır: Ülkemizi Tayyip bu hale getirdi!
Evet, o konuda zerre kadar şüphem yok, ülkeyi bu hale Tayyip getirdi. Eyvallah…
Muhalifleri, karşı da olsalar vatansever, en kritik noktaları teslim ettiği soysuzları da Müslüman ve dost zannediyordu!
mustafasus@hotmail.com
www.mustafasus.com
 
 

Facebook yorumları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir