RAKI BALIK LAİKLİK
Cumhuriyet kurulduğundan beri ülkemizde Cumhuriyet düşmanları türedi.
Köhne ve işe yaramaz bir sistem olan, bostan korkuluğu gibi, yalnızca sembolik değeri olan hilafet kaldırıldı ona bile karşı çıkan oldu.
Kargacık burgacık okunması da yazılması da zor olan, saray dili olarak kullanılıp halkımızın derdini anlatamadığı Osmanlıca kaldırıldı, Arap alfabesi değiştirildi, tüm dünyanın kullandığı Latin alfabesine geçildi bunu bile hazmedemeyenler oldu.
Türk milleti gibi öteden beri asil olan milletimize değer vermek için, “Ne mutlu Türk’üm diyene” denildi, vay efendim ırkçı mısın, şovenist misin, diğerlerini dışlıyor musun? Diye karşı çıkanlar oldu.
Şalvar, sarık, fesh gibi ortaçağ görüntüsü kıyafetler yerine, takım elbise, kravat gibi çağdaş, modern kıyafetler getirildi giymemek için direnildi, şapka takmıyor diye asılanlara arka çıkanlar bile oldu.
Tüm gelişmiş ülkelerin kadınları gibi giyinsin kadınlarımız, onlar gibi çekici olsunlar, saçlarını rüzgâra verip eteklerini uçuştursunlar diye eski, pörsümüş, mağara kadınlarının giydiği kıyafetleri değiştirdik, kadına verilen esas değer budur, siz kadınlar size nasıl değer verileceğini bizden iyi mi biliyorsunuz dedik, vay efendim ayet hadis öne sürerek karşı çıkıldı.
Neymiş efendim, ülkeyi kurtardıktan sonra yaşam şekline karşı çıkmayacak, halifeliği devam ettirecek, harflerle, kitaplarla ilgilenmeyecek, eski kitapları yakmayacak, geçmişle bağımızı koparmayacakmışız…
Ülkeyi kurtaran adamın her şeyi yapmaya hakkı var, saygı duyacaksınız! Seveceksiniz! Başınızdaki örtüyü atacak, göklerden gelen hurafelerle yaşamaya çalışmayacaksınız.
Hem siz kim oluyorsunuz da 90 yıldır sizi her konuda özgürleştirmeye çalıştığımız halde, her şeyinizi bize borçlu olduğunuz halde bize karşı gelebiliyorsunuz?
Tutturmuşsunuz vay efendim din iman…
Arkamızdan vuran Arapların inandığı dine inanmak saçmalık değil midir?
O din iyi olsaydı ona inanlar bizi arkamızdan vurur muydu?
Hem hangi İslam ülkesinde kadınlara özgürlük var? Hangi İslam ülkesinde düşünce, fikir özgürlüğü var?
Biz o günün şartları olmasaydı fikir özgürlüğünü yasaklar, onca âlimi asar mıydık?
Bize karşı çıkanlar asılmalıydı ki bizim tekerimize çomak sokulmamalıydı, bunu anlamayacak kadar safsınız işte!
90 senedir bunları anlatmaya çalışacağız diye memleketi geliştiremedik, siz kaz kafalılar anlamış olsaydınız biz de işimize bakıp ülkeyi kalkındıracaktık.
Koca ülkeyi özgürleştiren adamın heykeli nerenize battı? O kadarcık da katlanın, Yunan çocuğu olmaktan kurtardı sizi.
Ne yapsak yaranamıyoruz size.
O kadar uğraşı veriyoruz ama nedense Mustafa Kemal’i sevmeyenler gittikçe çoğalıyor, sevenler bir türlü çoğalamıyor…
Memleketi de Mustafa Kemal’i sevmeyenler yönetiyor işin aksi…
Acaba biz de oturup düşünsek mi, biz nerede hata yapıyoruz da çoğalamıyoruz diye?
Yok yok bizim düşünmemize gerek yok, Atamız zaten düşünmüş, rakı balık gönder garson…
 

Facebook yorumları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir