KURTULUŞ İLKÖĞRETİM OKULUNDA SEMİNERLER DEVAM EDİYOR


KURTULUŞ İLKÖĞRETİM OKULUNDA SEMİNERLER DEVAM EDİYOR

Karatay Kurtuluş İlköğretim Okulu Yönetimi, öğrenci başarısını artırmak ve kurumsal olarak akademik yönden öğrencilere katkıda bulunmak üzere geçen yıl Mevlana Üniversitesinden Rehberlik Uzmanı Aziz YILDIRIM’ı okulunda konuk etmiş, öğretmenlere yönelik “Sınıf Hakimiyeti ve Öğrencileri Anlamak” konulu bir seminer programı hazırlamıştı.

 

Bu yıl ikinci olarak, Karatay Rehberlik ve Araştırma Merkezi Özel Eğitim Bölüm Başkanı ve Yazar M. Emin KARABACAK’ı konuk etti.

Öğrencilere ve velilere yönelik olarak düzenlenen seminer 29 Şubat 2012 Çarşamba günü gerçekleşti.

Akademik başarıyı artırmaya yönelik seminerin konusu; “Öğrencilerin Başarısını Artırma Yolları” idi. 1 saat öğrencilere ve 1 saat da velilere yönelik seminerde, öğrencilerin okul hayatı boyunca karşılaşacakları problemleri anlama, onların sorunlarını yerinde dinleme ve sorunlarına çözüm sunma yönünde, kendine özgü çözüm yolları sunan M. Emin KARABACAK,

 

Velilere de;  ergenlik döneminde çocukların sorunları, karşılaştıkları problemler ve onlara nasıl davranmaları gerektiğini anlattı.

 

Karabacak; Öğrencilere seminer verirken bir şeye dikkat ettim: Tüm öğrencilerin gözleri ışıl ışıl, ne verirsen hepsini almak istiyorlar ve ilgilenilirse daha da ileriye gidileceğinden şüphem yok, diyerek ciddi bir motivasyona ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Öğrenci akademik başarısını artırmaya yönelik çalışmaların devam ettirileceğini açıklayan Okul Müdürü Hüseyin TURHAN, bizleri kırmayarak hiçbir beklenti içerisinde olmadan okulumuza gelip çocuklarımızla ve velilerimizle ilgilenen M. Emin KARABACAK’a teşekkür etti.

Ayrıca; Katılımcı M. Emin Karabacak, 3. Baskısı yapılan, “Bayramlık Alamayan Çocuklar” adlı kitabını da öğrencilere imzaladı. Karabacak; Kitaplarından elde edeceği kazancın ihtiyacı olan çocuklara harcanacağını müjdesini de verdi.

Kitaba ulaşmak için: 0 535 884 95 34

Haber: Mustafa SÜS

{fcomment}

 

 

Facebook yorumları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir