Konya'da Okullar Tatil Edildi


 

Yoğun kar yağışı nedeniyle Konya merkezde okulların tatil olmasının ardından bazı ilçelerde de okullar eğitime ara verildiği bildirildi. İşte o ilçeler:

 

Konya’nın Akşehir, Tuzlukçu, Altınekin, Yunak ve Çeltik ilçelerinde kar yağışı dolayısıyla eğitime bir gün ara verildi.
Edinilen bilgiye göre, Akşehir ve Tuzlukçu ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle merkez ve ilçelere bağlı köy ve beldelerdeki ilk ve orta öğretimde eğitime bugün ara verildi.

Öte yandan Altınekin’de olumsuz hava koşulları ve yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verildi.

Altınekin İlçe Umumi Hıfzısıhha Kurulu’nun olağanüstü toplantısında, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ilçedeki köy ve beldede yolların ulaşıma kapanmasından dolayı ilçedeki tüm okullar ve halk eğitim merkezine bağlı kursların bir gün süre ile tatil edilmesine karar verildi.

Yoğun kar yağışı nedeniyle okulların tatil edildiği ilçelere Yunak ve Çeltik’in de dahil edildiği bildirildi.

Yunak ve Çeltik’te Kaymakamlık Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta öğretim okullarının bugün tatil edildiği belirtildi.

Bozkır’da okullar yarın da tatil

Öte yandan Konya’nın Bozkır ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle bugün öğleden sonra ve yarın ilk ve orta öğretimdeki okulların tatil edildiği bildirildi.

Daha önce Konya merkez Selçuklu, Karatay ve Meram ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirilmişti.

konhaber.com
{fcomment}
Facebook yorumları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir