Konya Milli Eğitim Müdürü TURAN Projelerini Açıkladı


Basın mensuplarıyla bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Şefarettin Turan, Konya gibi güzide bir şehire Milli Eğitim Müdürü olarak atanmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Milli Eğitim Bakanlığı’nda çok büyük bir değişim yaşanıyor. Biz de Konya olarak bu değişime ayak uydurabilmek için bir dizi projeyi hayata geçiriyoruz.
Bunlardan ilki Türkiye’de bir ilk olacak olan Personel Performans Değerlendirme Projesi. Tıpkı özel sektördeki gibi biz de İl ve İlçe Milli Eğitimlerdeki ve okullardaki yöneticilerin performanslarını değerlendirerek yıl sonunda bir karne çıkaracağız. Bu sistem sayesinde hem biz yöneticilerin performanslarını görebilecek, hem de o kişiler kendi eksiklerini görüp bunları giderme yoluna gidebilecek. Türkiye’de ilk olarak Konya’da denenecek olan bu sistemin başarılı olacağına inanıyorum. İkinci bir proje ise saha araştırma projesi. Bu projeyle araziye inecek ve okullarımızın sorunlarını, eksikliklerini tek tek belirleyeceğiz. Sadece okul değil veli, öğrenci, öğretmen ve yöneticilerimizin de sorunlarını tespit edip noktasal olarak çözüm yolları üreteceğiz. Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan AR-GE ekibimiz de bu eksiklikleri ele alarak yeni projeleri hayata geçirecek” dedi.

 

 

Konya’nın eğitim bakımından huzurlu ve örnek bir kent olduğunu da dile getiren Şerafettin Turan, “Konya’da öğretmen açığı yok, hatta fazlası var. Derslik sayısı bakımından bir çok ilden daha şanslı durumda. Yani elimizde un var, şeker var, yağ var. Şimdi bizim yapmamız gereken helvayı yapmak. Şu an SBS ve LYS gibi sınavlardaki başarıda Konya 35. sırada. Ben, güzel işler yapıldığı taktirde bu seviyenin üst sıralara çıkacağına inanıyorum. Bu bağlamda okullarımızın tek tek röntgenini çekiyoruz. Hangi okulda hangi derslerde başarılı hangileri başarısız? Hangi okul matematikte ya da edebiyatta daha başarılı ya da başarısız bunları belirleyeceğiz. Ve ilk olarak öğretmen ve yöneticilerimize rehberlik uygulaması yapıp onların da öğrencilerine yapmasını isteyeceğiz. Bu sayede başarı ortalamamızın artacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

{fcomment}

Facebook yorumları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir