bn
 
KARŞILAŞTIRMALI MUHALEFET
Biliyorsunuz cennet vatanımızda dağdaki çobandan tutun da, en yüksek mevkileri işgal edenler, muhaliflerse, eleştiri yaparken ilke ve prensip gözetmezler.
Bir başka açıdan söyleyecek olursak omurgasızdırlar. Sürüngenler gibi, ne yana kıvrılarak çıkacaklarsa girdaplarından, o yana yönelirler.
Bir de bunların en önemli özelliği arslan gibi karşıda belirmezler. Otların arasındadırlar. Her girdiği ortamda kendilerini belli etmeden sokuverirler yılan gibi.
Açık kollarlar genelde. Fırsatçıdırlar. Fırsatçılıkları futbolcu Tanju gibi, kalenin önünde bekleyip rakibine gol atmak olsa anlaşılır, bunlar kendi kalelerine (ülkelerine) gol atmakta mahirdirler.
Birkaç somut örnekle karşılaştıracak olursak;
Bir zamanlar Tayyip Erdoğan’a Esed’in dostu, Araplardan dost mu olunur, ülkesinin kaynaklarını Esed’e peşkeş çekiyor, diyorlardı.
Esed elini kana bulayıp toplu katliamlarla cinayet işlemeye başlayınca ve Tayyip Esed’in karşıtı konumuna gelince birden hepsi Esed yanlısı oluverdi. Yanlısı olduklarının elinin kanlı olmasına falan bakmadan.
Tayyip İsrail ile iyi geçinmeliyiz deyince, Yahudi dostu yaftası yapıştırdılar, “one minut” deyince İsrail’e hemen kıyameti kopardılar, ülkemizi dünyada yalnızlaştıracak bu adam…
Cemaat ’in Türkçe Olimpiyatlarına katılan Tayyip’e, bunlar ülkeye şeriat getirecek Gülen’le bir olup, topyekûn savaş ilan edelim diyenler, Tayyip Cemaatin haşhaş çektiğini anlayıp Paralel yapıya savaş açınca, cadı avı başlattı, hukuku gözetmeden paldır küldür cemaatin üstüne gidiyor, diyenler aynı kişiler.
Her gün şehit cenazesi geliyor bunun tek sorumlusu Tayyip deyip cenazeleri muhalefet panayırına çevirenler, çözüm için elini taşın altına koyan hükümete, teröristle masaya mı oturulur, demeye başladılar.
Suriye ve Irak’ta yıllardır Davutoğlu’nun tavsiyelerinin tersi istikametinde politika belirleyenlere tek laf etmeyenler, şimdi tezkere çıkınca meclisten, ülkemizi savaşa mı sürükleyeceksiniz, Amerika ile iş mi tutacaksınız? Demeye başladılar.
Hükümetin sosyal ve ekonomik projelerini saymıyorum bile.
Karşı çıkmadıkları tek bir proje gösterebilir misiniz?
Havaalanından, köprülerden, duble yollardan, hastanelerin iyileştirilmesinden, ilacın her yerde bulunabilmesinden, enflasyonun yerlerde sürünmesinden, uçakla her yere ucuz seyahat edilmesinden rahatsız olan yok ama bunları destekleyen muhalif de yok.
Kürtaj, başörtüsü, kurban, hac, mescid, işbirlikçi, içki yasağı, gibi ipe sapa gelmez ve artık kimsenin üstünde pek de durmadığı konularla gündem oluşturmaya çalışıp kendilerine konum elde ediyorlar artık.
Başarılı oluyorlar mı?
Tabii ki oluyorlar, tüm bu muhalifler olmasa biz kimin zekâsıyla dalga geçeceğiz?
Her şeye muhalif olmanın hatırı eskiden sayılıyordu.
Yeni Türkiye’ye alışan ve Yeni Türkiye savunucuları ne diyor biliyor musunuz?
İyi ki muhaliflerimizin zekâsı bu kadar sığ, yoksa bu ülkeyi yeniden nasıl yapılandırırdık?
https://www.facebook.com/cayvarmi
https://twitter.com/saskinkelimeler
 

Facebook yorumları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir