baş
 
 
 
KANALİZASYONDAN KARNINI DOYURANLAR
“At gözlüğüne benzer türban. İki kaş, iki göz, bir burun ve ağzı açık. Bir de eli. İlla ki baştan aşağı örtülü başkumandan (Cumhurbaşkanı) eşi Hayrünnisa Hanım’ın elini sıkarken, önünde baştan aşağı kapalı siyahlar giymiş, şişmanlıktan adeta yuvarlanarak yürüyen eşi Emine Hanım.”(…)
Yukarıdaki satırların yazarına Dünya Maymunlar Birliğinden acil kodu ile açıklama geldi. Cüneyt Arcayürek ile herhangi bir bağlantımız yoktur! Olamaz da zaten. Düşünsenize böyle satırları karalayan, karalamayı bırak resmen höyküren birisine insan diyebilir misiniz? Hatta bu yazar kişisine hala gazetesinde köşe veren gazete sahiplerine ve bu kişinin yazılarına alkış tutanlara insan diyebilir misiniz?
Oldu ya, Allah yarattı diye “insan” dediniz, e maymunlar hemen isyan etmez mi? Bize niye insan demiyorsunuz? Diyerek…
Tolstoy’un bir sözü vardı:
“Siz bir hayvanın bir başka hayvanı ellerinden ayaklarından çivileyerek duvara astığına şahit oldunuz mu? Bunu ancak bir insan yapabilir!”
İşin başka bir tuhaf yanı var. Hadi bu yazar kişisi, bu sözleri sarf ederken, bu sözleri satacak bir kitleye hitap edip kanalizasyona elini daldırıp karnını doyuruyor, bir yere kadar hak verebilirsiniz.
Ya bu kişinin hitap ettiği kesim ve o kesimin bu gibi tipleri alkışlarken ellerinden sıçrayan pisliği yüzlerine yağmur yağmış gibi sürenlere ne demeli?
Soruyorsun hepsi Müslüman. Kimisi namaz kılıyor, kimisi oruç tutuyor, kimisi hacca gitmiş, umreye gitmek için sıraya giren var içlerinde.
Kimisinin de ninesinin başı örtülü.
Be hey gerzek! Be hey sırtlan sürüsü!
İnançlı kadınlar, başlarını Allah’ın emri diye örtüyor, yakışır, yakışmaz. Başı örtülü olduğu halde başka günahlar işler, işlemez. Başı örtülü olduğu halde memur olmak ister, okumak ister, kendisini geliştirmek ister, bu ülkeyi sizin gibi gezi zekâlıların hegomanyasından kurtarmak ister, size sağlanan imkânların kendilerine de sağlanmasını ister!
Sana ne!
Yetmedi mi hala Müslümanların kanını bir yarasa gibi emdiğiniz?
Yetmedi mi nerede bir başörtülü görünce Ayet-el Kürsi görmüş şeytan gibi kıvrandığınız?
Düşün artık yakamızdan!
Biz nasıl ki sizin iğrençliklerinize iğrenç olduğu halde karışmıyorsak, sabahlara kadar içip de sokaklarda, köpek gibi nara atmalarınıza ses etmiyorsak, sizler de bizim Allah’ın emri olan başörtümüze dil uzatmaktan vazgeçin!
Siz sadece zevk için yaşıyorsunuz ve saygı bekliyorsunuz, Müslümanlar Farz ibadetlerini yapıyor ve bırak saygı göstermeyi, hayvandan daha aşağı bir tavırla iğrençleşiyorsunuz.
“Bacımın iffeti batmakta rezilin gözüne,
Tükrüğe acırım billahi tükürsem yüzüne!
 
mustafasus@hotmail.com
www.mustafasus.com
 
 
 

Facebook yorumları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir