Hangi burç nerede yaşamalı? Gel de İnan!!!


KOÇ: Aktivitenin yüksek olduğu, sıcak iklime sahip şehirler Koç burçları için uygun. Yaşayacakları bölgede açık hava sporları yapacakları yerler olması önemli.

Nevşehir ve Eskişehir’de yaşamayı deneyebilirler. Havada nem oranı yüksek olan yerlerde hastalanabilirler, Antalya örneğin. Yurtdışı için İrlanda, Şili, Kenya, Malezya, Singapur, Yunanistan ve Meksika uygundur.

 

———————————-

 

BOĞA: Boğalar yerleşik yaşamı sever ve değişiklikten fazla hoşlanmaz. Yer değiştirme kararını iyi düşünerek vermeliler. Bitki örtüsü ve suyun bol olduğu ılıman iklimdeki nemli şehirler onlar için uygundur.

Çanakkale, Balıkesir veya Antalya gibi. Yurtdışı seyahatleri için de Arjantin, Güney Afrika ve soğuk olsa bile Norveç ile Japonya.

————————–

 

İKİZLER: Metropol insanları İkizler, sıkıcı olmayan şehirleri tercih etmeli. İstanbul örneğin bir Terazi burcu şehri olmasına rağmen Ay’ı İkizler burcunda olduğundan İkizler ruhuna hitap eder.

İzlanda, Mısır, Norveç, İtalya, Brezilya ve Finlandiya seyahatlerinden haz duyabilirler. Gün içindeki küçük turlara katılmak, başka insanlarla tanışmak ve bilgi edinmek temel aktiviteleridir.

————————

YENGEÇ: Yengeçler kendilerini nerede güvende hissederlerse aslında orada mutludur. Yaşadıkları yerleri radikal kararla pek değiştirmezler.

Uyum ve öğrenme yetenekleri vardır. İçgüdüsel olarak nemli ve sulu alanlarda, yerel olarak geleneklerine, inançlarına yakın olan insanların yoğunlukta olduğu şehir ve bölgelerde mutlu olurlar.

Doğu illerini sevebilirler. Bahama Adaları, Filipinler, Romanya ve özellikle Amerika onları mutlu hissettirecek ülkeler. Yerel yemekleri öğrenmek, tekne turu deniz aktiviteleri uygundur.

————————

ASLAN: Aslanlar sosyal yaşamı ve aktivitesi yüksek olan, lüks ve konforlu yerleri tercih etmeliler. Yüksek nemli yerler sağlıklarını olumsuz etkiler Antalya gibi. Doğu illerinde özellikle iş açısından parlama şansları yüksektir.

 

Adana, Diyarbakır, Malatya gibi. Hollanda, İngiltere, İsviçre, İtalya ve Almanya tatil açısından mutlu eder. Sinema, tiyatro ve animasyonlar genel aktiviteleridir. Birçok Aslan oyunculuk yeteneğini tatil sırasında rahatça açığa çıkarır.

———————————-

BAŞAK: Başak burçları değer yargılarına çok önem verir. Bu yüzden marjinal kültürlerin bulunduğu yerlerde kendilerini mutsuz hissederler. Birçok Başak aslında doğduğu yerden daha uzak yerlerde yaşamak ister. Özellikle kültür ve değer yargılarına sahip insan yoğunluğuna coğrafyadan ve iklimden daha çok dikkat etmeleri gerekir.

İtalya ve Fransa hariç tüm Avrupa ülkeleri tatil veya seyahat için çok uygundur. Özellikle İngiltere’de mutlu hissedebilirler. Birçok Başak araştırma yapmayı tercih etse de onları en çok mutlu edebilecek aktivite aslında doğa düzenlemeleri ile ilgili olabilir.

—————————–

TERAZİ: Terazi burçları için coğrafyadan çok orada yaşayan insanlar önceliklidir. Anlaşabileceği, yaşamın güzelliklerini paylaşabileceği ve yalnız kalmayacağı metropoller

Terazi’yi mutlu eder.

İstanbul Terazi burçları için gene Terazi burcu olan bir şehirdir. Çin, Malezya, Rusya ve özellikle Singapur’da akla gelebilecek her türlü aktiviteyi mutlulukla gerçekleştirebilirler.

—————————-

AKREP: Derin bilginin ve dedektiflerin burcu Akrepler, ilginç neresi varsa sevebilirler. Doğayı ve insanları yakından tanıdıkları için korkmadan her yerde yaşama şansına sahipler, özellikle Türkiye’nin her şehri uygundur.

Denizin ya da bir su havzasının olmadığı bir yerde mutlu olamazlar. Güney Afrika, Hindistan, Macaristan, Avusturya ve Japonya ilgilerini çekebilir.

——————————

YAY: Özgür insanlar olan Yaylara karavan ya da teknede yaşamalarını önerebiliriz. Sıcak, yüksek binalarla dolmamış ve yeşil alanı bol minik şehirler önerilebilir. Adalara bayılırlar. Çoğu aslında yurtdışında yaşamayı tercih edebilir.

Avustralya, Finlandiya, Amerika, İsveç ve Peru ruhlarına hitap eder. Yaylar yurtdışında her aktiviteye katılır ve dolu dolu dönerler. Tabii dönmek isterlerse.

——————————

OĞLAK: Doğanın vahşi yanını seven, dağcı ve trekking tutkunu Oğlaklar için evlerinden dağ manzaralı şehirler çok uygundur. Birçok Oğlak araziden taş yada fosil toplamayı, toprakla ilgili gizemleri çözmeyi çok sever.

Venezüella, Romanya, Avustralya, Yeni Zelanda ya da el değmemiş doğası, yürüyüş yolları olan dağlık ülkeler uygundur.

—————————

KOVA: Sıradışı, orijinal veya bilimsel anlamda çekiciliği olan yerler Kovalar için uygundur. Bilime, kültür farklılıklarına, özgürlüğe ve hoşgörüye sahip, insancıl olan her yerde rahatlıkla yaşayabilirler.

İzmir ya da Çanakkale Kovalar için çok uygundur. Dünya üzerinde Amerika, İsviçre, Norveç, sveç ve Avustralya’yı önerebiliriz.

——————-

BALIK: İyimser oldukları için her yere uyum sağlayabilirler ama su kenarı olmazsa olmazlarıdır. Metropoller onları mutlu etmez çünkü metropollerde fazlaca bulunan bencillik morallerini bozar. Çoğu emekliliğinde balıkçılık yapma, bir tekneyle dünyayı  dolaşma hayali kurar.

İzmir, Çanakkale gibi kıyı kentlerini önermek mümkün. Amerika ve Avustralya başta olmak üzere, Tibet, Hindistan ve Sharm El-Sheikh tatil için çok uygun. Dalış, bilimsel ve kültürel turlar ile rahatlatıcı spa ya da masaj seansları Balıkları deşarj eder.

Eyvah Merkür retroya girdi, bilgisayar gitti” cümlesini 10 yıl önce ancak marjinal astroloji severler anlarken bugün herkes Merkür’ü takip ediyor, Satürn’ün hışmından korkuyor. Astrologlar, sosyal medyada ve özellikle de twitter’da binlerce kişi tarafından izleniyor.

Artık devir astroloji siteleri, starları devri. “AstroTürkiye” de ilgi çekici sitelerinin başında geliyor. Geçtiğimiz günlerde, yayınlanan “İkamet Astrolojisi” makalesi, okuyanların ağzını açık bıraktı. İkamet astrolojisi özetle, “bana nerede yaşadığını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim ya da bana nerede yaşayacağını söyle sana kim olacağını söyleyeyim” tezini içeriyor. Bazı yerler, şehirler vardır gidersiniz ve başınızdan güzel şeyler geçer, aşık, zengin olursunuz. Yine bazı yerlere gidersiniz, başınıza gelmedik kalmaz…

Meğer mekân değiştirince makus talihler değişebilir, güzel talihler kötüleşebilirmiş. AstroTürkiye’nin kurucularından 33 yaşındaki Devrim Dölen’le “İkamet Astrolojisi”ni konuştuk. Gizemciler’in kurucularından Balık burcu olan Dölen astrolojinin içine doğmuş. Lisede astrolog olma kararı alıp, tüm zamanını astrolojiye ayırmış. 16 senedir astrologluk yapan Dölen, ünlü “Gizemciler” grubu kurucularından. 2001’den beri çeşitli astroloji araştırma gruplarının moderatörlüğünü yapan Dölen, Astroloji Türkiye İzmir Platformu’nun da ortaklarından…

Peki nedir bu ikamet astrolojisi, ne işe yarar diye soruyoruz? Anlatıyor: “Doğum tarihimizle hepimiz belli gezegenlerle bağlantılıyız. Bu bağlantıyı coğrafyadan ayırmak mümkün değil. Mesela İsa’nın doğum yılını astrologlar Beytlehem yıldızını coğrafi biçimde takip ederek bulmuştur. Bu yıldız astrolojide dolunayla birleşen Jüpiter -Satürn kavuşumudur ve tarihte iyi-kötü iz bırakanların haritalarında sıklıkla görülür. Petrol şirketiyseniz; Satürn, Neptün ve Pluto gezegenlerinin doğrultularına bakarak petrolün yeri ve kalitesi hakkında bilgi alırsınız. Jeologsanız, Jüpiter ile Satürn’ü izlersiniz. Sade bir vatandaş oturacağı, iş yeri açacağı veya tatil yapacağı yeri bu hatlara bakıp seçebilir.” Rekolteni astrolojiye göre seç Geçen sene, yeni bir tarım ürününü Türkiye pazarına sokmayı hedefleyen bir şirket, ikamet astrolojisini kullanmış mesela. “Ekecekleri ürünün astrolojik sembollerine bakıp, en yüksek rekolteyi alabilecekleri iki arsa önerdik. İyi sonuç aldılar” diyor. Mekân değiştirerek hayatımızı daha iyi ya da daha kötü bir hale sokmamız da mümkünmüş. “Örneğin öğlen doğduysanız Güneş burcunuzun doğrultusu doğduğunuz yerin güneyinden geçiyor demektir. Doğduğunuz yerin kuzeyinde örneğin başarı gibi Güneş sembolleri konusunda şansınız düşük olur. Güneş doğarken dünyaya gelenler, doğdukları yerin doğusunda rahattırlar. Sadece güneş değil, diğer gök cisimleri de önemli. Örneğin 1964 -1982 arasında doğan, yükselen Yengeç’ler, doğdukları şehirde mutlu olamamışlardır çünkü doğdukları yerde bu seneler arasında kötülüğü de sembolize eden Pluto vardı.” Mesela bir yazar, haritasında yazmayı ve iletişimi simgeleyen Merkür gezegeninin olumlu etkisinin görüldüğü bölgelerde daha üretken olurken, bir mimar yapı kurmayı temsil eden Satürn gezegenin etkili olduğu yerlerde daha sağlam proje üretirmiş. Başka şehre taşınmanın faydası olur mu peki? Oluyormuş.

“İyi ya da kötü şöhrete sahip insanların, haritalarında önemli bir Uranüs’e sahip olduğunu görürüz” diye anlatıyor Dölen. “İstanbul dışında doğmuş Filiz Akın, Hande Ataizi, Tarkan Tevetoğlu ve Nurgül Yeşilçay’ın haritalarını incelediğimizde, Uranüslerinin İstanbul’dan geçtiğini görüyoruz”diyor. Önemli örneklerden biri Fatih Sultan Mehmet: “Osmanlı’da her padişahın doğum kayıtları hassas şekilde tutulurdu. Fatih Edirne’de doğdu. Ama doğum haritasında, Fatih’in Güneş Koç burcu derecesi İstanbul’da iken en yüksek olduğu dereceye yücelim derecesine geliyordu. Bu o kadar önemlidir ki, bugün Topkapı Sarayı’nda, Güneş bu bölgeden geçerken yapımına rastlanmış bir çok ezoterik eşyayı, padişah kıyafetlerini, elçilere yapılan büyüleri görmek mümkün” diyor.

 

{fcomment}

 

 

 

Facebook yorumları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir