ÇOCUKLARINIZA KİTAP İZLETTİRMEYİN! (Köşe Yazısı)


ÇOCUKLARINIZA KİTAP İZLETTİRMEYİN! (Köşe Yazısı)
Çocuklarımıza mümkün olduğunca televizyon okutalım, kitap izletmenin hiçbir faydası yok.
Bugüne dek yapılan araştırmaların hiçbirinde kitabın faydasından söz edilmemiştir.
Kitap şişmanlatır, obez nesillere emanet edemeyiz ülkemizi.
Kitabın kan dolaşımına acayip zararı vardır. Şekeri yükseltir.
Kitap okuyan çocuklar saygı, sevgi nedir bilmezler.
Elinde kitapla sokağa çıkan çocuk parkta oynayan diğer çocuklara karşı mahcup olur.
Eve gelen misafirle yapılan dedikoduyu dinleyip etrafta olan bitenden habersiz çocuklar yetiştirmek istemiyorsanız, odasına kapatıp çocukları kitap okutmayın.
Bu hafta hangi dizi var, kim kiminle yasak aşkın heyecanını yaşamış, hangi dizide geçmişimiz karalanıyormuş bilemez kitap okurlarsa çocuklarımız.
Bilmem hani takımın defans oyuncusunun kırılan ayağına nasıl üzülsün ki, her hafta babasıyla birlikte maç izlemeyip kitap okuyan çocuk?
Eve giren gazete var mı artık bilemem ama; gazetelerin spor ve magazin sayfalarını sakın göstermeyin çocuklara…
Çocuk yaşta köşe yazarı, haber analizi okuyup da ülkesindeki gerilimden payına düşeni almasın, psikolojisi bozulur hafazanallah!
Hem bilgi ceza, bilgi suç, taşıması ağır!
Rusya devlet başkanını ülkemizin muhalif partisi genel başkanı zannetmek, ülkemizin ana muhalefet partisini de Rusya başkanı olarak görmek varken, neyine gerek günlük gazete çocukların?
Bol bol televizyon okutun. Arkası yarın dizilerin subliminal mesajlarını içselleştirsin çocuklarımız ki ahlaksız nesil büyütmek ne demekmiş görelim hep birlikte, bize ne dindar ve dürüst nesilden?
Dizilerdeki öğrencilere öykünsünler, onların yaşam tarzlarını örnek alsınlar, neme lazım, anaya babaya çemkirmek varken saygı da neymiş, hem fiyakası da var ha? Ne dersin?
Okula gidince öğretmene bilmişlik taslasın, öğretmenle dalgasını geçsin bir güzel. Kulağı çekilirse de Alo 147 gibi bir dayanağın ardına dayanıp sürsün sefasını.
Çocuklarınıza bol bol kitap izlettirmeyin! Televizyon okusunlar!
Alt yazılarda ne fikirler veriyorlar kim bilir? Ne beyin fırtınası yapılıyordur çerez niyetine çekilen filmlerde, dizilerde…
Açın bir müzik kanalını, geçin karşısına, kurulun keyifle… İlkokul birinci sınıf çocuklarının bile yazabileceği şarkı sözleriyle aşk acısı çeksin çocuklarınız henüz ilkokul çağında!
Televizyonlardaki adamlar gibi şarkı söyleyip, kadınlar gibi dans figürleri öğrensinler. Hem 23 Nisan kutlamalarında elinden bi’şey gelmeyip de cakkıdı cakkıdı danslarla aileleri pistten alıp çocukları piste çıkaracak öğretmenlere de kolaylık sağlamış olursunuz.
Ellerindeki akıllı telefonlara bol bol oyun yükleyin, kitap yükleme işiyle uğraşmayın, otobüste giderken okur falan aman deyim…
Zehirlemeyin çocukların beynini kitaplarla!
Onların aklı karışmasın. Bol bol ders çalıştırın, iyi üniversiteler kazansınlar, hem siz de etrafınıza caka satarsınız…
Kafasında bilgi olsun ama fikir olmasın…
https://twitter.com/saskinkelimeler
https://www.facebook.com/cayvarmi

Facebook yorumları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir