BİNAYI ÇATIDAN YAPMAYA BAŞLAMAK!
Son günlerde yazılıp çizilenlere bakınca ülkemizdeki kaosun uzun süre bitmeyeceği, bitirilmeyeceği aşikar.
Yeni Şafak gibi duruşuyla saygın bir gazetenin manşetten verdiği eski bir askerin iddiaları ortalığı kasıp kavurdu.
Dile getirilen iddialar yenilir yutulur gibi değil.
Çözüm sürecinde de benzer iddialar dile getiriliyordu fakat hükümetin süreci akamete uğratmamak için dile getirilen iddialara kulak tıkaması nelere mal oldu hep birlikte gördük.
Şimdi bu tür iddialara eskisi gibi kulak tıkamamalı hükümet. Alınacak önlemler belli, verilecek tepkiler belli. O devletin işi.
Bizler millet olarak sürekli teyakkuzda olacağız, olmalıyız.
Amerikalı bir yetkilinin, artık Türkiye’de pandoranın kutusu açıldı, geri dönüş yok demesi, bu tür iddialara ciddi anlamda kulak vermemiz gerektiğini söylüyor.
Ne demek pandoranın kutusu açıldı?
15 Temmuz’da Türkiye işgal edilecekti, millet buna izin vermedi. Ama bu milleti bir şekilde kandırma yoluna gitmeliyiz. Bunun için de ne gerekiyorsa yapılmalı, yapılacak, demektir.
Bana göre önceledikleri en önemli konu, Ak Partiyi çökertmek.
Bunu başarırlar mı? Neden başaramasınlar ki?
Dikkat ederseniz son dönemlerde Ak Partiye gönül vermiş hemen herkesin dilinde;
Saf, hiçbir şey yapmaya muktedir olamayacak olan memurları görevden alan devlet neden siyasete dokunmuyor, söylemi ayyuka çıkmış durumda.
Sözü dinlenen yazarlardan tutun da kahvede okey taşı çalan dahil, herkes bunu konuşuyor.
Bu bir algı dayatmasıdır.
Bu algı dayatmasını bir Ak Partilinin ortaya attığını düşünmek safdillik olur.
Bunu ortaya atan üst aklın payandalarıdır.
Algı da güzel işliyor farkındaysanız.
Kendi içindeki FETÖ’cüleri temizlemeyen bir partinin girdiği seçimde alacağı destek ne kadardır? Sorularının sıkça sorulması bu iddiayı güçlendiriyor.
Geçen dönemlerde Ak Parti içinde FETÖ’cü kriptolar vardı, doğru. Bu dönemde de vardır ama eskiye nazaran asla etkin değiller.
Biraz mantıklı düşünürsek, siyasilere yapılacak herhangi bir operasyon da Ak Partiyi çökertir, yapılmayan operasyona karşı çıkmak da Ak Partiyi çökertir.
Zaten üst aklın da yapmak istediği tam da bu!
İki ucu pis bir değnek.
Siyasilerin seçimden önce arınma imkanı varken, Ak Partiye gönül verenlerin bu algıya hizmet etmesini ne ile açıklayacağız?
Mecelle’nin, “Def-i mazarrat, celb-i menfaatten önce gelir.” Hükmüne göre hareket etmemiz gerekirken, öncelikle ülkemize musallat olan kötülüğü def etme yoluna gitmemiz gerekirken neden algıya esir oluyoruz?
Kimse Ak Parti içindeki FETÖ’cüler kalsın istemiyor, kalsın diyenler onlardan daha haindir.
Diyebilirsiniz ki, hainlerin eliyle mi kötülüğü def edeceğiz?
Hayır efendim. Hainler şu an zaten tir tir titriyor korkudan. Manevra alanları sıfır ve kim olduklarını da devletimiz senden benden daha iyi biliyor.
Bir binayı yapmaya çalışırken önce çatıdan işe başlanmaz. Ve bir metre tahtayı hep birden yiyemezsiniz ama her gün bir cm yerseniz yüz günde bitirirsiniz…
 

Facebook yorumları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir