Allah Bu Ülkede Siz Gibileri Eksik Etmesin !!!


Sizler olmasaydınız ülke düze çıkamayacaktı ve müslümanalar hep uyuyacaktı. Şimdi gene yeniden rölantiye aldılar ama sizin sayenizde arada sırada olasa da gene kalkıyorlar ayağa…
Ey düşmanım, sen benim ifadem ve hızımsın, dediği gibi şairin… İyi ki varsınız! Haberin devamı:

Emin Çölaşan, Özkök’ün iddiasını yalanlarken Bir’e ‘Gerekirse silah kullanır mısınız?’ diye sorduğunu söyledi. Çölaşan, bu soru için Özkök’ün kendisini tebrik ettiğini de belirtti.

 

Gazeteci Emin Çölaşan, CNN Türk’teki 28 Şubat belgeselinde gündeme getirilen, Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir’e, ‘’Darbe yapacak mısınız?’’ diye sorduğu iddiasını yalanladı. Çölaşan, ‘Paşam gerekirse silah kullanacak mısınız?’ dediğini Bir’in de, ‘Gerekirse tebii kullanırız’ cevabını verdiğiğini iddia etti. Çölaşan, iddiayı ortaya atan Erduğrul Özkök’ün soru için kendisini tebrik ettiğini ve ‘manşeti kurtardın’ dediğini de söyledi.

 

Gazeteport’a konuşan Çölaşan ‘’Ertuğrul Özkök’ün CNN Türk’teki 28 Şubat belgeselinde benimle ilgili söyledikleri tamamen yalan, palavra’’ dedi ve şunları söyledi:

 

‘’Çevik Bir’e (Darbe yapacak mısınız?) diye bir soru kesinlikle sormadım. Tam tarihini hatırlamıyorum ama, biz o gün Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir’in makamına gittik. Hatırladığım kadarıyla Ertuğrul Özkök, Tufan Türenç ve Oktay Ekşi vardı. Benim orada Çevik Bir’e sorduğum soru (Paşam gerekirse silah kullanacak mısınız?) biçimindedir. O da (Gerekirse tabii kullanırız) cevabını verdi. Darbe ile ilgili ne ben soru sordum, ne de Çevik Bir (Ne diyorsunuz siz Emin Bey) gibi bir cevap verdi. Özkök’ün sözleri tamamen yalandır’’

 

‘’BENİ TEBRİK ETTİ ‘’

 

Çölaşan, Çevik Bir ile görüşmelerinin ardından gazeteye dönerken Ertuğrul Özkök’ün bu sorudan dolayı kendisini tebrik ettiğini de belirterek, ‘’Helal olsun Emin, yine manşeti sen kurtardın’’ dediğini de aktardı. Çölaşan, ‘’Kaldı ki ben gazeteciyim. Herkese her soruyu her konuda ve her ortamda sorarım. O günlerin kızışmış ortamında Çevik Paşa’ya sevdiği yemekleri mi soracaktım ?’’ dedi.

 

ÖZKÖK NE DEMİŞTİ?

 

Belgeselde konuşan dönemin Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, 28 Şubat döneminde Genelkurmay 2. Başkanı olan Orgeneral Çevik Bir ile yaptıkları bir görüşmeyi anlatmış ve Emin Çölaşan’ın Orgeneral Bir’e, ‘’Siz onu bırakın Paşam, darbe yapacak mısınız? Yapmayacak mısınız? ” dediğini öne sürmüştü. Çevik Bir’in de Çölaşan’a,”Ne diyorsunuz Emin bey siz!” cevabını verdiğini söylemişti.

 

Emin Çölaşan’ın yaptığı bu açıklama, akıllara ‘Şecaat arz ederken merdikıpti sırkatin söyler’ sözünü getirdi.

{fcomment}

Facebook yorumları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir