TERÖRÜ AZDIRAN TAYYİP ERDOĞAN’IN POLİTİKALARIDIR


 

TERÖRÜ AZDIRAN TAYYİP ERDOĞAN’IN POLİTİKALARIDIR

Dünyaya kapalı ve bir okyanusun ortasında ada şeklinde bir ülke değilseniz tüm yapıp ettikleriniz ve ileriye dönük tüm planlarınız dünyadaki her ülkeyi etkiler.

 

Dünyayı şekillendirmeye çalışan oyun kurucular, sizin doğal yollardan gelişmenizi engelleyici birçok yolu denerler, deniyorlar.

Hele ki siz, bulunduğunuz stratejik bir konumdaysanız ve hele ki, Müslüman bir ülkeyseniz, Osmanlı gibi bir mirasın devamı niteliğindeyseniz, oyun kuruculuğa heves etmişseniz, üzerinize oynanan oyunları görmeniz gerekir.

Tüm dünyada ekonomik sarsıntılar varken, ülkenin ekonomisi sarsılmıyorsa ve siyasi istikrar gün geçtikçe daha da perçinleşiyorsa, bu olayın birilerini rahatsız etmesi kaçınılmazdır.

Ortadoğu coğrafyasında lider konumuna gelmiş, örnek alınacak bir ülke olmanızın da büyük payı var bu oynanan oyunlarda.

Tamam, beceriksizliği, sorunları çözmedeki yetersizliği hep dış güçlere atıp keyfimize bakmayalım.

Başımıza gelen her belada bilmem şunun, bunun parmağı var kolaycılığına kaçmayalım.

Ama elimizi de vicdanımıza koyup, her felaketi hükümete yıkma, hükümeti alt etme çabasına da girmeyi bir kenara bırakalım.

Kürt sorunu için, terörün durdurulması için, kardeş kanının dökülmemesi için, bu hükümetten başka hangi hükümet elini taşın altına koydu?

Hangi lider çıkıp tüm siyasi riskleri göze alarak Kürt kardeşlerimize ellerinden alınan tüm hakları iade etti?

Ve siyasi rant gözetmeden, yeter ki kardeşçe yaşayalım mantığı ile hareket eden hükümet, terör konusunda başarılı olamadıysa bu sorunun perde arkasının araştırılması gerekmiyor mu? Ve arka planda yapılanlara kafa yorulması gerekmiyor mu?

Savaşla, bomba yağdırmakla, kardeş kanı dökmekle, gidip Kandil’e Türk Bayrağı dikmekle bu sorunun halledilemeyeceği gün gibi ortadayken, sırf hükümetin elini zayıflatmak için kamuoyu oluşturmak hangi vatanseverin yapacağı iştir?

Terör konusunda denenmiş tüm yollar denendiği halde, daha farklı yollar, daha farklı çözüm önerileri sunmak yerine, vurun abalıya mantığı ile hareket etmek ne kazandıracak bize?

Artık sorunun, Kürt kardeşlerimize haklarının teslim edilmesi sorunu değil, Kürt siyasetçilerinin muhatap alınmaması falan da değil.

Öyle bir genel af, ya da Öcalan’ın ev hapsine alınması falan da çözmeyecek sorunu.

Zira ne kadar açılım olursa olsun, terör belasının bu ülkede son bulmayacağı gün gibi ortada!

Peki, ne yapılmalı?

Kandil’den gelen açıklamalara bakılırsa, “Ramazan ayının bizi durduracağını sanmasınlar, biz bu hükümeti savaşarak yok edeceğiz” diyenlerin ekmeğine yağ sürmemeli!

PKK, savaşarak bu hükümeti yok edecek, içerideki hükümet düşmanları da, terör var diyerek hükümet aleyhine propaganda yapacaklar ve bu hükümet zayıflayacak, sonra da düşecek!

Peki, sonra ne olacak?

Ne mi olacak?

Bu ülke üzerinde düşmanlarımızın bize biçtiği rolü oynamış olacağız, hükümet düşecek ve istedikleri hükümeti kurdurup-geçmişte olduğu gibi- planlarını devreye sokacaklar!

Sonra da sen vatansever, şehitler üzerinden siyaset yapan kardeşim, seyredeceksin olanı biteni!

Evet, terörü azdıran Tayyip Erdoğan’ın politikalarıdır, silik ve içe kapanık bir politika izlenmiş olsaydı terör azar mıydı? Diye düşünmeye davet ediyorum!

mustafasus@hotmail.com

www.mustafasus.com

Facebook yorumları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir