Mustafa Süs

GURUR MİLLİYETÇİLİĞİ

Şubat 26
16:44 2013
Paylaş

GURUR MİLLİYETÇİLİĞİ

Bir durum tespiti yaparak başlıyorum yazıma:

Diyorlar ki akıl küpleri, bu ülkede, Laz’lar, Çerkez’ler, Boşnak’lar vs. var, bunların hiç birinin aklından bölücülük, vatana ihanet falan geçmedi, Kürtlere ne oluyor? Onlar neden hainlik yapıyor?

Soru masum gibi uzaktan dinleyince davulcuların sesini.

Bir adım ileriye gidip herkesi bir potada eritecek bir soru gibi de durmuyor değil.

Amma velakin masum gibi sorulan bu sorunun tuhaflığı şurada:

Öncelikle bu soru kapalı kapılar arkasında üretilmiş art niyetli bir sorudur.

Demezler mi bu soruyu sarana, Karadeniz’in hangi dağına “Ne mutlu Türk’üm diyene” yazdı bu devlet?

Karadeniz’de hangi hastanede “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” yazılı bir baskı unsuru gördünüz?

Lazca konuşmayı yasaklayan hangi madde var yasalarımızda?

Sen, devlet millet el ele bir abuk sabuk kampanyanın baş mimarı ol, ardından da vay efendim ülkeye ihanet ettiler falan teranesi ile milleti uyutmaya çalış.

Doğu ve Güneydoğuyu senin de milliyetçilik duygularını sömürerek ülkeden koparıp büyük İsrail devletini kuracaklar, sen de sana dayatılan, ne idüğü belirsiz kimselerin maşası olacaksın, uyuyorsun ve farkında değilsin.

Barış dedikleri zaman, tüylerin diken diken oluyor, neymiş de teröristle masaya oturulmazmış, tabi dağda şehit olan senin çocuğun değil, bir başkasının çocuğu bin kere şehit olsun, sen yeter ki kabaran milliyetçilik duygularınla hükümete vur, Kürtlere vur, ona vur, buna vur, yetmedi yıllardır her çıktığı maçlarda ülkemizin bayrağını dalgalandıran, göğsümüzü kabartan Hakan Şükür’e vur.

Beyler!

Milliyetçilik vatanı sevmekse, vatanın bir karış toprağını ite kopuğa yedirmemekse, barışacağız!

Bunu hangi siyasi görüşte olanlar yaparsa yapsın, bu barış sürecine destek vermek zorundayız, yoksa şehit olan kardeşlerimizin ve kan ağlayan analarımızın ahı bizi perişan eder.

Bu ülkede bir vatan haini aranıyorsa, yediği ekmeğe bıçak saplayan, ülkeyi bölünme eşiğine getiren ve her platformda Kürtlere vatan haini deyip ülkemizden ve Türklerden onları soğutanlardır.

Salt askere kurşun sıkmak vatan hainliği olmaz, askere kurşun sıktıracak ortam hazırlamak da vatan hainliğidir ve o askerin ölümünden gurur milliyetçiliği yapanlar da sorumludur.

Unutmayın, bu vatan bölünürse, barışa karşı çıkanlar, terörle masaya oturulmaz diye ahkâm kesenler, her önüne geleni hainlikle suçlayanlar sebep olacaktır bölünmesine.

Ben vatanımı seviyorum demekle milliyetçilik olsaydı, her Müslümanım diyenin de cennette köşkü hazırdı.

mustafasus@hotmail.com

www.mustafasus.com

YORUM

ŞAŞKIN KELİMELER

Gazeteler

Aylık Arşiv