Mustafa Süs

BU ÜLKE TAYYİP ERDOĞAN’IN DEĞİL!

Ağustos 15
00:03 2012
Paylaş

BU ÜLKE TAYYİP ERDOĞAN’IN DEĞİL!

Türkiye’de darbeler yapılırken, darbe planları hazırlanırken kapalı kapılar ardında, her darbenin arkasında Amerika olduğunu bal gibi de bilen solcular, komünistler, sosyalistler, Kemalistler, bir kısım malum medya ve şatolarda, fildişi kulelerde oturan zengin, tuzu kuru tabaka, darbeye destek veriyorlardı el atından ya da bıyık altından.

Ne diyorlardı?

Ordu göreve!

Ordu elini çabuk tutmalı!

İslamcılar gelirlerse gitmezler!

Evet, haklıydılar, muhafazakârlar gelirlerse gitmezlerdi, gitmediler de, gitmeyecekler de!

Çünkü halk için siyaset yapıyorlar. Çünkü halkı düşünüyorlar.

Şimdi bu Amerika destekli darbeseviciler, Türkiye Amerika’nın uşağı haline geldi diye feryat ediyorlar!

Lan, siz daha düne kadar Amerika destekli tüm darbeleri desteklerken Amerikancı olmuyordunuz da, şimdi mi aklınıza geldi Hükümete Amerikancı demek?

Siz Amerika’dan ithal gazeteciler ve siyasetçiler getirip kamuoyu oluşturup ordu içerisinde cirit atan ajanlara ses etmeyeceksiniz…

Masonlarla toplantılar yapıp ülke gündemi belirleyen gazetecilere alkış tutacaksınız, gazete patronlarına selam duracaksınız…

Şimdi de kalkıp Amerikan karşıtlığı yapacaksınız!

Yok öyle!

Bu ülkede muhafazakârlar ne zaman bayrağı devraldı ve halkın beklentilerine cevap vermeye başladı, hemen sazı elinize alıp, afakî söylemlerle ortalığı karıştırmaya başlıyorsunuz.

İsrail’in istemediği MİT Müsteşarına soruşturma açan savcıyı alkışlamak, Amerikancılık olmuyor, hiçbir dayanağı olmayan suçlamalarla hükümeti eleştirmek antikapitalistlik oluyor öyle mi?

Ülke arazisi yabancılara peşkeş çekilmiş, ekonomi yerle bir olmuş, hiç kimsenin karnı doymuyormuş, ülkede her şey berbatmış, bunlar hırsız, bunlar yolsuzmuş!

Dayanağınız ne? Hani elinizde yargı kararı?

Aman canım yargı da bunlardan!

Yok ya?

Sen bu düzende, bolluk içerisinde yaşa, servetine servet kat, daha dün elinde kalem maaşının nereye yeteceğini hesap ederken, şimdi beş yıldızlı otellerde tatil yap, ev al, araba al, çocukların özel okullarda okusun, ardından ekonomi kötüye gidiyor, de!

Terörü azdıranın ne olduğunu, kim olduğunu ve sebebini gayet iyi bildiğin halde, sırf hükümet zarar görsün diye, hükümete yükle tüm suçu… Ardından da bir şey demişin gibi gerin!

Beyler, bu ülke hepimizin!

Bu ülke batarsa hepimiz zarar görürüz. Kaptanın kim olduğu ne olduğu önemli değil!

Önemli olan bizim içimize girip de bizi birbirimize düşürecek ve kardeşkanı dökülmesini sağlayacak bir takım güçlerin oyununa gelmeyelim!

Kaybeden biz, kazanan onlar olur!

Yeni bir tiyatro sahneleniyor ve biz bu filmi seyretmiştik. Tekrarını bize, sana, bana oynatacak sonra bizden kimse kazanamayınca oturup kendilerini alkışlayacaklar.

Tayyip Erdoğan kaybederse herkes kaybeder!

Olay Tayyip Erdoğan olayı değildir, ülke sorunudur!

mustafasus@hotmail.com

www.mustafasus.com

YORUM

ŞAŞKIN KELİMELER

Gazeteler

Aylık Arşiv