Mustafa Süs

AK PARTİ YANLIŞ YAPIYOR

Kasım 06
19:17 2012
Paylaş

AK PARTİ YANLIŞ YAPIYOR

Hukukta bir kural vardır; babanın işlediği suçtan evladı, evladının işlediği suçtan baba yargılanamaz.

Hukuktaki bu kural toplumsal hayatımızda karşılık bulmaz.

Anasına bak kızını al derler, mesela…

Armut dibine düşer…

Çama çıkan keçinin dala basan oğlağı olur, gibi sözlerle olaya farklı bir taraftan bakılmış olsa bile, neticede baba kötüyse bu evladını da kötü yapar toplumun gözünde. Evlat kötüyse de babasını…

Türkiye’de yaklaşık 10 yıldır iktidarda olan Ak Parti, ne kadar iyi işler başarırsa başarsın, ne kadar çok oy alırsa alsın, her seçimde trendini sürekli yükselterek ilerlerse ilerlesin, kendi içinden çıkarttığı, kendi atadığı ya da kendine yakın bulduğu için koltuk verdiği kimselerin basiretsizliği, beceriksizliği ve pısırıklığından olumsuz etkilenmektedir.

Hatta hiçbir şekilde hükümet desteği görmeden bir yerlere dişiyle tırnağıyla gelen insanlar, şayet Ak Parti yanlısı ise, yaptığı işte gösterdiği performans da hükümetin lehine ya da aleyhine yazılmaktadır.

Hiç kimse, bu adam beceriksizse suç bu adamın demiyor.

Nasıl ki Milli Görüş bugünlere belediyelerde gösterdiği üstün başarıyla geldi, hatırlayın, Konya, Kayseri, Sivas, Şanlıurfa, K.Maraş, Ankara ve İstanbul belediyelerinin icraatlarını…

Şimdilerde başarısız bürokratın, belediye başkanının, güvenlik güçlerinin, okul idarecilerinin, valilerin, hastane yöneticilerinin,  Milli Eğitim müdürlüğünde çalışan müdürlerin yanlışları hükümetin eksi hanesine yazılıyor.

Başbakan, biz gece gündüz milletin hizmetkârı olacağız, siyasette zaman mefhumu yoktur, nerede bize ihtiyaç duyulursa anında koşacağız, gözyaşlarını sileceğiz, biz bu milletin sinesinden çıktık, bu millete hizmet boynumuzun borcu, derken, birileri adeta kendisini milletin hizmetkârı değil de efendisi gibi görüyor.

Böbürlenmeler, şişkin egolar, koltuğa yapışmalar, basiretsizlikler, beceriksizlikler, iş bilmez ama bilmediğini de bilmez haller…

Bulunduğu yerde sürekli sorun çıkartan, çözmeye çalıştıkça daha da karıştıran, işini gücünü unutup zevki sefaya meyleden tipler toplumun gözünden kaçmıyor.

Bazen birileri hakkında şöyle bir cümleyi siz de işitmiş olabilirsiniz:

“Başbakan bu adamın beceriksizliğini, korkaklığını, risk alamayışını görse, kolundan tutar atar sokağa…”

Vücuttaki bazı organlar görevini yerine getirmezse, o beden erken yaşlanır.

Ak Parti saha çalışmasında dünyada örnek gösterilen bir partidir.

Diyeceğim o ki, Başbakan halkın nabzını tutarken, anketler yaptırırken, keşke bu duruma da el atsa.

-Bulunduğunuz muhitte, vali, belediye başkanı, kaymakam, daire başkanları, müdürler vs. hangisinden şikâyetçiniz? Şikâyet sebepleriniz neler? Gibi sorularla bürokrat seçiminde daha dikkatli olsa.

Her zaman söylemişimdir, bu ülkeye, “Ben köprüyü yapayım, onay arkadan gelir” diyen Rahmetli Valimiz Yazıcıoğlu gibileri lazım. Onay gelmeden taş üstüne taş koymaktan korkan yöneticiler değil.

mustafasus@hotmail.com

www.mustafasus.com

YORUM

ŞAŞKIN KELİMELER

Gazeteler

Aylık Arşiv