Mustafa Süs

YEMİNLİ MUHALİF YAZAR MÜSVEDDELERİ (Köşe Yazısı)

Ağustos 04
18:18 2015
Paylaş

YEMİNLİ MUHALİF YAZAR MÜSVEDDELERİ
Çözüm sürecini Tayyip Erdoğan başlattı diye yeminli muhalif yazar müsveddeleri koro halinde çözüm sürecine karşıydılar.
“Tükürdüğünü yalamak” deyimini dolaşıma sokan her kimse mekanı cennet olsun, öyle bir yalattı ki Allah o yeminli muhalif yazar müsveddelerine…
Şimdi hepsi çözüm sürecine sarıldılar.
Bir insanda omurga olmayagörsün. Gün gelir tükürüğünü değil başa şeyleri de yalatır zaman insana.
İnsanların ölmesi, insanların aç ve açıkta kalması, insanların sefaleti, kardeş kavgası, ülkenin huzuru gibi her insan evladını derinden etkilemesi gereken şeyler, bu muhalif tipleri etkilemiyordu, bunlar için mühim olan tek şey: Tayyip Erdoğan’ın gözden, gönülden düşmesiydi.
Allah’ın gözünden düşmeyen, müsveddelerin gözünden düşse ne olur ki?
Aklıya düşünenlerin çoğunluğunun destek verdiği çözüm sürecinin inkıtaya uğramasından sonra, rafa kalkan çözüm sürecine sahip çıkmaya başlayan güruh gene kıvırmaya başladı.
Kıvırmanın da estetik bir yanı vardır. Dansözler genelde oynak havalara kıvırırlar. Bu aklı hariç başka yerleriyle düşünen tipler, kıvırmak için oynak müziğe de ihtiyaç duymazlar. Kapı gıcırtısı bile onların kıvırması için yeterlidir, yeter ki Tayyip Erdoğan’ın aleyhine bir müzik çalsın.
Çözüm süreci devam ederken, gelen her şehit haberinin üzerinde tepinen bu mahlûklar, gazetelerinin, haber bültenlerinin en tepesine şehit haberlerini yerleştirirken, şimdilerde neredeyse alt yazı geçerek olayı geçiştirmeye çalışıyorlar.
Yalnızca bu müsveddeler değil…
Sosyal medyayı takip edenler iyi bilirler…
Muhalif diye nitelendirdiğimiz tipler, bir evladımız şehit olduğunda;
Neredeyse zil takıp oynayacak hale geliyorlardı.
Haydi, gene insaflı olalım ‘sevindiler’ demeyelim de, şehidimizin fotoğrafını adeta gözümüze sokuyorlar, kandan rant devşirmeye çalışıyorlardı.
Çözüm yanlılarının da içi yanıyordu şehit haberlerine şu an olduğu gibi ama görmezden geliyorlardı. Yeter ki süreç sekteye uğramasın diye…
Resim gittikçe netleşiyor ve taşlar yerine oturmaya başlıyor…
“Gezi olaylarında paralel parmağı var, olmasaydı o kadar uzun sürmez ve o denli etkili olamazlardı, içeriden destek alıyorlardı” dediğimizde bizi paranoyak olmakla suçlayanlar, eski savcı müsveddesinin, “PKK bize destek verseydi, Gezi’de hükümeti düşürecektik” açıklamasından sonra kimin ne “mal” olduğunu ve asıl paranoyaklığın Tayyip düşmanlığı olduğunu görmüşlerdir.
İki yıldır yaptığımız çağrıyı yeniliyoruz…
Derdiniz vatansa oturup yeniden düşünün, düşünme yetinizi yitirmediyseniz!

YORUM

ŞAŞKIN KELİMELER

Gazeteler

Aylık Arşiv