Mustafa Süs

YANDAŞ KALEMLER (Köşe Yazısı)

Nisan 14
18:44 2015
Paylaş

YANDAŞ KALEMLER (Köşe Yazısı)
Yandaş ve yalaka kelimesini ülkemizde öyle bir hale getirdiler ki, hükümete yakın duran herkes bu yaftadan nasibini aldı.
Geçen haftaki yazımızda belirtmiştik, bu nitelendirmeyi yapanlar maalesef ezici çoğunlukta olmasalar da, dillere pelesenk edecek kadar güçleri var. Buna da nitelikli azınlık diyoruz.
Nitelikli diyoruz çünkü nitelikli olmak her zaman kaliteli olmak anlamına gelmiyor, adamlar sosyal medyayı etkin kullanıp, gündem belirleme konusunda daha iyiler. Bunu kabul etmek gerekiyor.
O yüzden, siz onlara ne derseniz deyin etkili olmuyor.
Onlar senede bir kez camiye gidip dini kullanıyorlar, ellerini duaya kaldırırken ömründe dua etmedikleri belli oluyor ve dini istismar ediyorlar ama dini siyasete alet edenler de muhafazakârlar oluyor kamuoyunda.
CHP yanında saf tutmak, MHP’ye iltifat etmek, HDP’nin barajı aşması için itibarları yerle bir edercesine savaş vermek yandaşlık, yalakalık olmuyor ama Ak Parti lehine kalem oynatmak, görüş belirtmek yandaşlık oluyor.
Dini siyasete alet etmek demek, dini motifleri kullanarak insanların duygusunu sömürmek demektir. Sürekli namaz kılan, Kur’an okuyan insanların kameralar karşısında namaz kılması değil, hayatında camiye gitmemiş siyasetçi olmasa da gitmeyi düşünmeyenlerin seçim arefesinde camiye gitmeleridir dini siyasete alet etmek.
Yandaşlık ve yalakalık da, iktidarın gücünden her şekilde ya da bi’ şekilde faydalanan, faydalanmak isteyen, göz doldurmaya çalışan tiplere vurulması gereken damgadır.
Ülkemizde kelimelere yüklenen anlamlar öyle karmaşık halde ki, tek kelimeyle herkesi zan altında bırakmak kadar kolay bir şey yok.
Biz yaşamımız boyunca iktidara gelmek için canhıraş bir şekilde mücadele vermişiz. Tüm egemenler bizleri dışlarken, bizleri ezip geçerken, hakir görürken, nemalanmayı bir yana bırak, elimizdeki imkânları bile alırlarken vazgeçmemişiz davamızdan.
Var gücümüzle mücadele etmişiz. Yeri gelmiş kelleyi koltuğa almışız.
Merhum Erbakan Hocamızın o meşhur sözüne kulak verip;
“Siyasetle ilgilenmeyen Müslümanları, Müslüman olmayan siyasetçiler yönetir.” Diyerek Milli Görüşü iktidara taşımışız. Ve taşıdıktan sonra da gözümüzü herhangi bir koltuğa dikmeden, su akarken testiyi dolduralım demeden, toplum baskısına ve yaftalamalara boyun eğmeden mücadelemize devam etmişiz.
Birkaç soysuzun, kendini ve haddini bilmezin nitelemelerine kulak asıp, sırf yandaş diyecekler diye eğilmeyeceğiz, bükülmeyeceğiz.
Kendi ideallerimizi hayata geçiren, geçirmek için de varını yoğunu seferber eden Ak Partinin yanında yer alacağız.
Çünkü bizler vatanımızı, milletimizi seviyoruz.
Mücadelemiz memleketimizin kalkınması, insanımızın refah ve huzur içinde yaşaması ve eskiden olduğu gibi dünyaya çekidüzen vermesidir.
Herhangi bir ideali olmayan, daha kendi konumunun bile farkında olmayan, ne istediğini bile bilmeyen, sırf Ak Parti gitsin de ne olursa olsun diyen, CHP’nin, HDP’nin, MHP’nin ve paralelci haşhaşilerin yanında saf tutmaktansa, yandaş ve yalaka olmayı şeref bilenlerdeniz!
Hükümetten yüz bulamadığı için, daha fazla maaş ve daha fazla güç elde etmek için Ak Parti karşısında duranlar sorgulamalıdır öncelikle kendilerini.
Merkez medya mensuplarının maaşlarına ve yaşam kalitelerine bakın, ne demek istediğimi anlarsınız.
https://twitter.com/saskinkelimeler
https://www.facebook.com/cayvarmi
 

YORUM

ŞAŞKIN KELİMELER

Gazeteler

Aylık Arşiv