Mustafa Süs

Tehdit diliyle muhalefet (Diriliş Postası)

Aralık 27
12:30 2021
Paylaş

Tehdit diliyle muhalefet

Öyle bir ülke haline geldik ki… Bu ülkede fikir özgürlüğü yok, gazeteciler otosansür uygulamak zorunda kalıyor, kimse muhalefet yapamıyor, cezaevlerinde en fazla gazeteci Türkiye’de deniliyor. Bunları söyleyenler de her fırsatta iktidara destek veren kim varsa hepsini tehdit ediyor.

Gazeteciler de tehdit ediliyor, memurlar da tehdit ediliyor, güvenlik görevlileri de, yargı mensupları da tehdit ediliyor. Hele biz iktidara gelelim de, o zaman görürsünüz, diyorlar. Bunu öyle aba altından sopa göstererek ya da subliminal mesajla falan değil, aleni yapıyorlar. En tepeden başlıyorlar bu tür söylemlere en alt kademedeki muhaliflere kadar hepsi koro halinde tehdit ediyorlar.

Muhalif memurlar, iktidara destek veren memurları tehdit ediyorlar. Bu tehditleri güya özgürlük olmayan bir ülkede yapıyorlar, düşünün… Üstelik, ülkeyi yöneten insana diktatör diyerek, ülkeyi yöneten insana destek olanı tehdit ediyorlar. Akıl alır gibi değil. Tehdit edene karşı çıktığın zaman baskı var diye feryat ediyorlar. Dünyanın en pişkin, en yüzsüz, en iki yüzlü, en ukala, en şımarık insanları bizim ülkemizde birikmiş, diktatör dedikleri insana parmak sallıyorlar hem de o insan iktidarda iken.

Hakaret ederken de şımarıklar, eleştiri yaparken de şımarıklar. Öyle böyle değil hem de. Artık yalan haberler, asparagas haberler olağan hale geldi. Muhatapları da yalancılara yancılık yapıyorlar. Bir tane seçmen de çıkıp; Kardeşim projeni sun, beğenirsem oy vereyim, yalanla nereye kadar gideceksin? demiyor.

Ben kendi adıma, Yanlışlıkla insanları yanıltacak bir cümle yazsam utancımdan yerin dibine girerim. Yalan haber yapan basın benimle aynı istikamette olsa bile dikkate almam o kuruluşu. Bunlar dünyanın en ilginç insanları. Yalancı da memnun, yalanın muhatabı da memnun. Tehdit eden edene. Eleştiri falan değil düpedüz tehdit. İktidar yanlısı olup da tehdit edilmeyen varsa beri gelsin. Yeter artık! Bu saçmalığa bir son verilsin…

YORUM

ŞAŞKIN KELİMELER

Gazeteler

Aylık Arşiv