Mustafa Süs

TAYYİP! ÜLKEYİ ATEŞE ATMA!

Şubat 18
15:27 2014
Paylaş

a
 
TAYYİP! ÜLKEYİ ATEŞE ATMA!
Tayyip Erdoğan ileri görüşlü olmayan, öngörüsüz, sığ bir liderdir. Etrafında doğru dürüst seveni bulunmamakta, içeride ve dışarıda zerre kadar itibar görmemektedir.
Halkın oyunun yüzde 50’sini alması bu gerçeği değiştirmemektedir.
Hem yüzde 50 rakamı öyle abartılacak bir rakam da değildir.
Yüzde 50’lik bir karşıt seçmen varken, kimse bu durumla övünmemelidir.
Zaten oy verenlerin tamamı, makarnaya, kömüre satılmış, ülkesinin geleceğini değil de kendi midesini düşünen, göbeğini kaşıyan bidon kafalılardır.
Ülkesinin geleceğini düşünenler ne yapar?
Mesela CHP Genel Müdürü gibi, proje üretmez. Halkın istek ve beklentilerinden bihaber olur. Ülkemizi dünyada hak ettiği yere getirmek için çaba sarf etmez.
MHP Genel Başkanı gibi yapar ülkesinin geleceğini düşünen liderler. Hemen hemen hiçbir konuda, kimsenin anlayacağı türden çözüm üretmez. Üretilen veya uygulamaya konulan her türlü çözüme takoz olur.
Fetullah Gülen var bir de! Evet, iyi ki(!) var. Varlığı tüm şakirtlerin varlığına armağan olsun.
O kadar vatanseverdir ki bu zat!
“Aşkın sigortası mesafelerdir!” diyerek her şeyden daha çok sevdiği ülkesine dönmez, içi kan ağlar ama dönmez.
Bilir ki dönerse ülkeye zarar verecektir. Ülkesinde ateş mi var? Akıllı hoca, ateşi kendisi avuçlamaz, maşa varken!
Bahsi geçen iki siyasi liderin neden bu kadar sığ bir politika ürettikleri ve vatanseverlikleri, ileri görüşlülükleri ile ilgili bir bağlantı kurmaya çalışırsak:
Onlar içeriden ve dışarıdan müthiş istihbarat alıyorlardır. Deniliyor ki onlara: Siz etliye sütlüye karışıp, o güzelim işe yaramayan kafanızı yormayın, bu ülkeyi geliştirmeye çalışanın akıbeti bellidir. (Menderes-Özal-Erbakan) oturun oturduğunuz yerde.
Mahalle kabadayıları gibi elinize alın tesbihinizi, biz ne dersek ona göre şekil değiştirin. Dün küfürler ve hakaret edin dedik, polise, yargıya, ettiniz! Bugün sahip çıkın dedik, sahip çıkıyorsunuz! Ne güzel işte böyle devam edin.
Asıl vatanseverlik budur! Tayyip’in yaptığı değil.
Yaşanan olayları iyi analiz etse bu makarna kömür tayfası, Fetullah Gülen adlı zatın yaptıklarının ne kadar doğru olduğunu algılar.
Ne yapıyor Gülen Efendi?
Ülkesini çok sevdiği için, ülkesinin yükseldikçe, dışa açıldıkça, dünyada söz sahibi oldukça başına gelecekleri önceden kestiriyor.
Kestirince de, ülkemizi geliştirecek liderlere alttan mesajlar veriyor.
Yavruuuum bak ileri gidiyorsun! Beni dinle, sana ne mazlumdan, sana ne köprüden, yoldan, havalimanından, denizaltı tünellerden. Otur oturduğun yerde. Sen ülkenin parasını böyle yerlere harcayıp da sonunu hazırlama!
Kendine de ülkemize de zarar veriyorsun!
İleriyi göremeyen Tayyip, sığ bir politika izleyerek ülkemizi ateşe atıyor. Halk bu olanı biteni görse, bir güne kalmaz tümden desteğini çeker.
Ama ne gezer!
Halk bu, bildiğini okuyor, cahil, beyinsiz, yandaş, satılmış!
Pırıl pırıl zekâ sahibi, Tayyip’e oy vermeyen diğer yüzde 50’nin yolundan gidilse ülkemizin başına hiçbir felaket gelmeyecek aslında.
Akmayan sular, toplanmayan çöp dağları, her gün onlarca can verdiğimiz tek şeritli yollar, eski kara trenlerimiz, uçak yüzü görmeyen halkımız, yalnızca emekli olunca alınan ev, araba, ocaklara ateş düşüren terör…
Güzeldi o günler be!
mustafasus@hotmail.com
www.mustafasus.com
 
 

YORUM

ŞAŞKIN KELİMELER

Gazeteler

Aylık Arşiv