Mustafa Süs

OYUNA GELENLER ONLİNE Mİ?

OYUNA GELENLER ONLİNE Mİ?
Mayıs 28
13:34 2014
Paylaş

oyun
 
 
OYUNA GELENLER ONLİNE Mİ?
Ülkemizde yaşanan her türlü olumsuzluğun faturasının hükümete çıkartılmasının gerçek sebebinin hükümeti eleştirmek olmadığını bilmeyen kalmadı. Hem dünyada hem Türkiye’de.
Artık öyle bir hal aldı ki bu eleştiriler, oturup masa başında çayını höpürdeterek;
Çıkın, çıkın sokağa çıkın! Diyenler bile, kendi kendilerini sorgulamaya başladılar.
Herkes de biliyor ki, hak aramanın birçok yolu var. Yakıp yıkmanın hak aramaktan öte, bir siyasi mühendislik projesi olduğunu neredeyse anlamayan kalmadı ama hala bazı beyinsizler, kendileri de bildiği halde, gözümüze sokarcasına, biz hak arıyoruz diyorlar.
“Eleştirmek insanların en doğal hakkıdır” cümlesi, içi boşaltılmış bir cümledir artık. Gerçek anlamda eleştiri yapacak olanlara bile, son yaşananlardan sonra farklı gözle bakılmaya başlandı.
Milleti o hale getirdiler ki, eleştiri yapan her kim olursa olsun, hangi cenahtan olursa olsun kimse kulak vermiyor.
Bu da, hükümete muhalif kimselerin ekmeğine gerçekten yağ sürmüyor aksine hükümetin daha da güçlenmesine sebep oluyor.
Bakınız, Yolsuzluk olayında, Gezi olayında, Alevi kardeşlerimizin hakları konusunda kimse hükümete karşı olan pozisyonunu bozmadı hatta hükümet hepsinden de güçlenerek çıktı.
Oysa yakıp yıkmadan, oturup adam akıllı konuşulsaydı, karşılıklı fikirler havada uçuşsaydı, neticesi daha olumlu olmaz mıydı?
Kürt sorunu çözümünde, her kafadan bir ses çıktı ve iyi ki de çıktı, yavaş yavaş da olsa çözüme doğru ilerleniyor. Sabote etmek isteyenlere, Kürt kardeşlerimiz fırsat vermedi.
Her şey bu kadar açık ve net olduğu halde, her kaosun ülkemize milyarlarca dolar zarar verdiğini hepimiz bildiğimiz halde, neden hala, adam gibi konuşmaktan yana değil de, yakıp yıkmaktan yanayız?
Ulaştırma Bakanı geçtiğimiz günlerde insanın kanını donduran bir haber verdi:
Eskişehir-Ankara Hızlı Tren hattında sabotaj amaçlı kablolar kesilmiş. Görüntüleri de paylaşıldı kesilen kabloların.
Biz günlerce, Soma faciasının sabotaj olabileceğini, bunun araştırılmasını falan isterken, bize gülenler, yok artık! diyenler, şimdi bu olayı neyle izah edecekler?
O tren içerisinde can verecek olan insanların üzerinden kanlı hesaplarını görmeye çalışanlara, hükümete muhalif olma adına destek verenler vicdan sorgulaması yapacaklar mı?
Hadi o kaza önceden fark edildi ve gerçekleşmedi, peki önceki eylemlere destek verenlere bas bas bağırdık, bu bir projedir, lütfen ortak olmayın, piyon olmayın, sizi kullanıyorlar dedik, bizi yandaşlıkla suçladınız.
Mutlu musunuz şimdi, her destek verdiğiniz kaos eyleminden sonra daha da azanların neler yapabileceğini görmekten?
Oyuna gelme artık Türkiye’m… Ellerinde patlasın tuzakları hainlerin.
mustafasus@hotmail.com
www.mustafasus.com
 
 

YORUM

ŞAŞKIN KELİMELER

Gazeteler

Aylık Arşiv