Mustafa Süs

OKUMUŞ OLMAK BAŞKA! HELE CHP’Lİ OLMAK BAMBAŞKA

Temmuz 26
16:18 2016
Paylaş

OKUMUŞ OLMAK BAŞKA! HELE CHP’Lİ OLMAK BAMBAŞKA
Her şey yerli yerinde iken, toplumda herhangi bir infial yokken, sıradan bir darbe girişimini bahane eden CHP meydanlara indi.
Niye indi, derdi neydi, inince ne yaptı gibi sorulara cevap aramadan önce şunun altını kalın uçlu bir tank namlusuyla pardon kalemle çizelim:
CHP lideri de yönetimi de, CHP’ye gönül ve oy veren herkes demokrasi aşığıdır! Bunun tersini düşünmek Fetullah Gülen’e teröristbaşı demek kadar saçmadır, kabul görmez! Kimseye anlatamazsınız bunu!
Demokrasi aşığı diyoruz ki bir bildiğimiz var!
CHP yönetimi daha darbe kelimesini duyar duymaz anında çıkıp açıklama yapmıştır. Birkaç saat sonra diyenlere aldırmayın! Zaman göreceli bir kavramdır. Size göre iş işten geçtikten sonra, bana göre anında!
CHP yönetimi halkı anında meydanlara toplamıştır. (10 gün sonra diyenlere yukarıda yazdığım göreceli bilgisini sunarım.) Hep birlikte, hep bir ağızdan:
“Türkiye darbeye maruz kaldı, darbeye maruz kalacak!” Ve “Türkiye Laiktir, Laik kalacak!” Demiştir.
CHP yönetimi ve CHP’ye gönül veren herkes demokrasi aşığıdır dedik ya, bunun tersi mümkün değildir.
Tayyip Erdoğan’ın veya herhangi bir muhafazakar liderin partisinin seçime girmediği her zaman demokrasiden yanadır CHP.
Ve seçilmişlere yapılan her türlü girişimin karşısındadır! HDP’lilere vatana ihanet suçundan dokunulmazlık fezlekesi düzenlenmesine nasıl karşı çıktılar görmediniz mi?
Meydanlara niye indiler peki?
Niye inecekler, diyet borçları vardı. Çapı tüm dünyada kabul edilmiş bir kişinin CHP koltuğuna nasıl geldiğini biliyorsunuz. Kaset falan diyenlere aldırmayın! Hokuz pokuz da değil. Adam kendisini kanıtladı ya hu!
Meydanlara inince de toplanan o muhteşem kalabalığa ne dedi?
Hükümet sivil darbe yaptı! OHAL uygulamasına geçti sanki ülkede bir karışıklık olmuş da bizim haberimiz yokmuş gibi, dedi.
Darbe falan hikaye! Hem darbeyi kim yapmış ki? FETÖ’nün adını ağzına bile almadı.
Memleketimizin yetiştirdiği tüm dünyada dini lider olarak kabul gören bir Hoca’nın darbe yapacağını; eğitimli, okumuş, en az bir üniversite diploması olan, göbeğini değil köpeğini kaşıyan, çok kitap okuyan CHP’lilere bunu yediremezsiniz!
Tayyip Erdoğan gözden düşmüştü, halk nezdinde itibarı sıfırlanmıştı, halkın gözüne nasıl girerim diye düşündü hemen darbe tiyatrosunu sürdü namluya…
Yer mi kıyı kesimin çocuğu bunu?

YORUM

ŞAŞKIN KELİMELER

Gazeteler

Aylık Arşiv