Mustafa Süs

KUYRUK SALLAYANLARLA DİŞ BİLEYENLER!

Mayıs 17
18:18 2016
Paylaş

KUYRUK SALLAYANLARLA DİŞ BİLEYENLER!
Etrafınızdaki insanlardan kimi dinlerseniz dinleyin herkes teorik olarak müthiş bir insanlık örneği sergiler hatta ağzınız açık dinlersiniz, kendinizden de nefret ederseniz, ben nasıl böyle müthiş bir insan olamıyorum diye.
İyi de, herkes bu kadar iyiyse, herkes doğru, herkes dürüst, herkes her yöne yanlı değilse bu gördüğümüz manzaranın adı ne?
Yoksa dürüstlük, doğruluk falan etrafımızda olan biten gibi de kutsal kitaplar yanlış mı tarif etmiş olayı?
Siyaset-gazetecilik ilişkilerine, siyaset-insan ilişkisine bakıyoruz…
Gazeteciler, özellikle köşe yazarları, yorumcular falan…
Çeşme akarken kovayı dolduranlar hemen ikinci kovayı sokuyor çeşmenin altına, musluğu kapatınca da başlıyorlar çeşmeyi tekmelemeye…
Önceleri çeşmeyi tekmeleyenlere, hadi getir kovanı denildiğinde, hemen kovayı sürüyor çeşmenin altına…
Yahu kardeşim, hiç mi sizde omurga yok, hiç mi insanlıktan nasibinizi almadınız, hiç mi Allah korkusu yok, etrafınızdaki insanlardan hiç mi utanma yok?
Bazı kimselerin köşe yazılarını kronolojik bir sıraya koyun, kovasını çeşmeye uzatıp çekmiş, tekmeyi çeşmeye vurmuş geri çekilmiş.
Şu anda en muhalif yazarların iktidardan zamanında neler beklediği yazılıp çiziliyor, beklentiler karşılanmayınca nasıl kuyruğunu sıkıştırıp kaçtığını görüyoruz.
Ortada duranlar var bir de…
Ne mal olduğunu bilmiyormuşuz gibi, bir sağa, bir sola yalpalanıp duruyorlar… Güya racon kesiyorlar biz yandaş değiliz, paralel değiliz falan…
Eskiden,  gördüğü yanlışa düdük çalmayanlar, kapıya konulunca, gördüğü her yanlışa düdük çalıyormuş gibi yapıyorlar…
Tevil sanatının ustaları millete adamlık öğretiyor, hadi millete adamlık öğretmeni bir yere kadar anlarız da, dünkü kuyruk salladıklarına adamlık öğretmek neyin nesi?
Bu savrulmaları tarih yazmayacak mı sanıyorsunuz?
Düne kadar ardından demediğini bırakmadığın adam koltuğun bir ayağının ucunu gösterince ağzından sular damlayarak koltuğa koşuyorsun sanki üstüne oturacakmışsın gibi koltuğun! Hakaret etmekte ve yavşamaktaki kendini geliştirme konusunda sarf ettiğin çabayı Yahudi’ye İslam’ı anlatmaya göstersen Yahudi bile imana gelecek…
Bu tipleri gördük, görüyoruz, görmeye de devam edeceğiz!
Gemi sallanınca kaçanı anlarım da gemide yeri sağlamken kuyruk sallayıp, gemide geri hizmete alınınca diş gösterenleri hangi kategoriye koyacağız usta?
 
 

YORUM

ŞAŞKIN KELİMELER

Gazeteler

Aylık Arşiv