Mustafa Süs

Çözüm Sürecine Karşı Olanlara Ahmet Hakan Tokadı

Mart 18
10:26 2013
Paylaş

Ne istiyorsun birader

– Şehit analarının gözyaşlarından hükümete “çakma malzemesi” çıkaran da sensin… “Şehitler olmasın, analar ağlamasın” diye atılan adımlardan “çakma malzemesi” çıkaran da sensin.

 

–  Her şehit cenazesi geldiğinde “Yeter artık, çözün şu sorunu” diyen de sensin… Çözüm için görüşmeler başlayınca “Satıyorsunuz vatanı” diyen de sensin.
–  Her karakol baskınından sonra hükümete “afra tafra” yapan da sensin… Silahlı PKK’lıların sınır dışına çıkarılması için girişim başlatan hükümete “afra tafra” yapan da sensin.
–  “Öcalan’dan doğru dürüst yararlanılamadı” diyen de sensin… Öcalan’dan bir biçimde yararlanılmaya başladığında “İmralı canisi ile görüşülemez” diye itiraz eden de sensin.
–  “PKK’yı bitirmek imkânsız, dağa çıkışların yolunu engellemek lazım” diyen de sensin… Bırakın dağa çıkışları engellemeyi, “dağa çıkanların bile silah bırakmalarını sağlamayı” hedefleyen süreçten memnun olmayan da sensin.
–  Şehitler üzerinden her türlü lügat paralama işini yapan da sensin… Şehitlerin olmadığı bir Türkiye hedefine karşı paralamadık lügat bırakmayan da sensin…
–  “Bunlar da aynı… Bunlar da her şehit cenazesi geldiğinde ‘Bıçak kemiğe dayandı’ açıklaması yapıyor” diyen de sensin… Bir daha “Bıçak kemiğe dayandı” açıklaması yapılmasın diye atılan adımlara karşı çıkan da sensin.
–  “PKK bu şekilde bitirilemez” diyen de sensin… PKK’nın ne şekilde bitirileceğine dair tek bir “öneri” getiremeyen de sensin…

*

Bütün içtenliğimle soruyorum:
Ne istiyorsun birader sen?

Yazının tamamı:

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/22837606.asp?yazarid=131

YORUM

ŞAŞKIN KELİMELER

Gazeteler

Aylık Arşiv