Mustafa Süs

CİNAYETTEN RANT DEVŞİREN KUBUR FARELERİ (Köşe Yazı)

Şubat 17
17:19 2015
Paylaş

CİNAYETTEN RANT DEVŞİREN KUBUR FARELERİ (Köşe Yazı)
Ülkemizde herhangi bir toplumsal olayda herkesin derin acılar yaşadığı dönemlerde bazı kubur fareleri yeryüzüne çıkarlar ve görevlerini paldır küldür ifa ederler.
Bir dahaki felaket ortaya çıkana kadar yerin altına iner, cesetleri yiyerek oburlaşır daha dinç hale gelirler.
Adı üstünde bunlar kubur fareleridir.
Deprem olur, sel olur, yangın olur, cinayet olur, hemen başlarını gösterirler.
Tek dertleri vardır bu yaratıkların.
Cenaze evinde miras kavgası eden soysuzlar gibi, ülkede gözyaşlarının sel olup aktığı zamanlarda, bu türler, cinayetten rant devşirirler.
Ana muhalefet lideri, etrafındaki cici kızların, cinayet dansı eşliğinde, işsiz bıraktığın adam cinayet işlemesin de ne yapsın? der.
Yıllardır dini sömürüp semiren Yahudi uşağı paralelci gazetecinin biri çıkar, hem de kendi yediği haltlara bakmadan, öldürülenin Alevi, öldürenin Sünni olduğundan dem vurur.
Adının önünde Prof. yazan gerzeğin birisi çıkar 1923’ten beri hiçbir cinayet işlenmemiş canım ülkemde, Ak Parti döneminde işlenen cinayetlerin çetelesini tutar.
CHP kurultayında masaya çıkıp oynayan dalkavuğun birisi çıkar, Camilerde cinayet hutbesi verilsin, der, aba altından olayı dindarlara yıkmak için. Sanki cami cemaati cinayet işliyor gibi.
Haydi, tüm bunları anladık. Bunlar tıynetlerinin gereğini yapıyor.
İşlenen cinayetleri dindarlara yıkan beyinsizlere ağzının payını verme adına konuşan Cemile Bayraktar’ı linç etmeye kalkışan şerefsizler,
Attığı twet’i kesinlikle desteklemediğimi belirterek, “Laik sistemin ürünü olan sapıklığa özenti böyle cinayetleri de peşinden getirir” mealinde yazan sanatçı bozuntusunu, sırf laikliğe dokundurdu diye linç eden adiler…
Siz nasıl bir mahlûksunuz ki, hükümet aleyhine demeç veren herkese gözünüz kör, kulağınız sağır da,
Hükümet lehine veya dindarlara olayı yıkmaya çalışmayın, diyen herkesi linç etme gayreti güdüyorsunuz?
Toplum olarak nasıl bu hale geldik? Nasıl genç bir kadına baba oğul tecavüz edecek kadar soysuzlaştık? Sorusunu sorma yerine yaşanılan her türlü felaketin ardından neden yalnızca tek bir tarafın üstüne gidip acının yaşanmasına bile fırsat vermiyorsunuz?
İşsiz kalan cinayet işleyecekse 90 yıldır yek ekmeğe muhtaç ettiğiniz bu halk önce sizin gibi kubur farelerinin derisini yüzerdi.
Dindarlar cinayet heveslisi olsalardı, 1923 yılından beri her asılan âlimin, her dışlanan başörtülünün, her horlanan dindar neslin intikamını almak için sizleri köpekbalıklarına yem ederlerdi.
Ebu Cehil’i, Firavun’u bilmemiş olsaydık, sizler gibi felaketten rant devşirmeye çalışanları havsalamız almazdı.
https://www.facebook.com/cayvarmi
https://twitter.com/saskinkelimeler
 

YORUM

ŞAŞKIN KELİMELER

Gazeteler

Aylık Arşiv