Mustafa Süs

ALİ YALÇIN-YUSUF CENGİZ KONCUK’A KULAK VER!

Haziran 21
18:44 2016
Paylaş

ALİ YALÇIN-YUSUF CENGİZ KONCUK’A KULAK VER!
Eğitim camiasında devletin yürüttüğü eğitim politikalarına en ciddi ve en esaslı muhalefeti kendilerinden pek hazzetmesem de maalesef Türk Eğitim Sen Başkanı Sayın Koncuk yerine getiriyor.
Sayın Koncuk bir kere Bakanlığı nereden vuracağını iyi biliyor.
Tabiri caizse bakanlığın yumuşak karnını öğrenmiş ha bire oraya yumruk sallıyor.
İyi de ediyor hani.
Ak Partili hiçbir bakanla arası iyi olmayan Türk Eğitim Sen camiası, 2002 yılından beri dimdik durmasını biliyor. Yalpalamıyor.
Milli Eğitim Bakanlığı herhangi bir konuda kilitlenince, elinde sihirli değnek varmış gibi, tak diye çözüm önerisini sunuyor.
Öğretmenlerin özlük haklarından tutun da, yönetici atama gibi Arapsaçına dönen her konu hakkında herkesin kabul edebileceği görüşler ileri sürüp çözüm önerilerini dile getiriyor.
Ne diyor mesela?
Sınav kriterlerini biz koyalım, Eğitim Bir Senli hiçbir öğretmen idareci olmasın, eskisi gibi sadece bizim üyelerimiz idareci olsun, okullar yıkıntı halindeydi bizim zamanımızda dediklerine bakma, neticede yandaş değiliz, okullar çöplük de olsa biz yönetelim okulları diyor.
Her türlü yönetmeliği anında yargıya taşıyor, içeriği ne olursa olsun.
Eskiden yöneticilerimiz, her öğretmenin önüne üye formunu koyup, imzala derdi, öğretmenler de imzalardı, imzalamayanlar hakkında da pek de iyi şeyler düşünülmezdi, eskiye dönelim, diyor.
28 Şubat döneminde hakkı yenen, sürülen, görevden alınan, dini değerlerine önem veren kimseye destek olmadığımıza bakmayın, onlar dini istismar ediyorlardı, biz başı açık olana, mini etekli olana, gayri dini yaşayıp, Müslüman mahallesinde salyangoz satanlara hiç karşı çıktık mı? Diyor. Onlar da dinsizliği istismar ediyor, dedik mi? Demedik. Biz ezilenden yanayız, ezilen yeter ki Müslüman olmasın, Müslümanların ezilmesi bizi ilgilendirir ama dini istismar etmemek şartıyla diyor…
Daha ne desin?
Türk Eğitim Sen’in ortaya sunduğu çözüm önerilerinin en başında, Onuncu Yıl Marşı’na, Andımız’a, Gençliğe Hitabe’ye sahip çıkmak geliyor.
Ne kadar önemli bakın.
90 yıldır bu sözünü ettiğimiz şeylerle yetişen nesil haftada bir çağ atlıyordu, şimdi Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz çıkmış, Onuncu Yıl Marşı artık bizim 2023 Perspektifimize uymuyor, milli bilincimizi daha çok çalışarak elde edelim demişmişmiş…
Hadi oradan…
Sen Koncuk’tan iyi mi bileceksin?
Adam bu işe yıllarını vermiş, tüm dünyanın eğitim sistemini kalem kalem incelemiş, kendi üyelerine verilmeyen koltuklar konusunda canhıraş bir mücadele vermiş, tüm gelişmiş ülkelerin eğitim sisteminde tüm okulları Türk Eğitim Senli üyeler yönetiyormuş, onlar olmayınca bak nasıl da sistem kilitlenmiş ve okullar hiçbir iş yapamaz hale gelmiş…
Eğitim Bir Sen başkanı Ali YALÇIN da 28 Şubat olsun, Gezi olayları olsun, Başörtüsü, İmam Hatip, Kur’an Kursları olsun bunlarla uğraşmış, dini istismar edenlerin sözüm ona mazlumların haykıran sesi olmuş.
Sayın YALÇIN, sendikacılık yapmak istiyorsa her şeyden önce açıklama yapıp;
Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ’e haddini bildirmeli Sayın Koncuk gibi…
Demeli ki:
Ey Yusuf CENGİZ! Kendine gel… Ne o öyle haddini bilmezlik?
Onuncu Yıl Marşı okuyan çocuklarımız haftada bir çağ atlıyordu, haddine mi senin bu tür çıkışlar yapmak?
Hemen Onuncu Yıl Marşı eşliğinde görevini bırak yerine Koncuk atanacak ve Bolu’yu demir ağlarla örüp muasır medeniyetlerin üstüne çıkaracak…
Ama nerede Ali YALÇIN’da o yürek…
Sendikacılığı bilmiyor ki!
 
 
 
 

YORUM

ŞAŞKIN KELİMELER

Gazeteler

Aylık Arşiv