Mustafa Süs

AK PARTİ SEÇMENİ BİLİNÇLENMELİ (!)

AK PARTİ SEÇMENİ BİLİNÇLENMELİ (!)
Mart 04
14:17 2014
Paylaş

kömür
 
AK PARTİ SEÇMENİ BİLİNÇLENMELİ (!)
Ülkemizde seçimler yapılırken yalnızca bizi yönetenleri seçmiyoruz. Aynı zamanda halkımızın kaçta kaçının “ne mal” olduğunu da anlıyoruz.
2002 yılından itibaren yapılan seçimlerde oy veren tüm seçmenlerin, ilk seçim dâhil Ak Partiyi seçenlerin kahır ekseriyetinin “cahil, işe yaramaz, eğitimsiz” seçmenler olduğunu öğrendik.
Diğer partilere oy veren insanların da, “düzgün, ahlaklı, namuslu, üniversite mezunu seçmenler olduğuna bizzat şahit olduk. (Bknz.: Doğan Medyası)
Şimdi buradan, tüm seçmenlerimize bir çağrıda bulunmak istiyorum:
Kendinizi yenileyin.
Biraz eğitim alın.
Göbek kaşımaktan vazgeçin.
Makarnaya kömüre oyunuzu satacak kadar alçalmayın.
Kendinizi geliştirmesini bilmiyorsanız, komşularınızdan mutlaka, Ak Parti dışında başka partilere oy verenler vardır, onlara bakıp çaktırmadan sizler de o partilere oy verin.
Gidin yalnızca, laik, Kemalist, Paralel medya gazeteleri okuyun.
Asla yandaş gazeteleri evinize sokmayın, yandaş televizyonları izlemeyin.
İnsanların sizleri kandırmasına göz yummayın. Biraz özgüven sahibi olun. Hem n’olcak canım, ekonomi düzelmiş, ülke kalkınmış, köprüler, yollar, deniz altı tünelleri falan yapılmışsa?
Ocaklara ateş düşmüyormuş, şehit haberleri gelmiyormuş.
İnsanlar müreffeh bir ülkede yaşıyormuş!
Dünyada söz sahibi olmuşuz, dünya ekonomisine, dünya siyasetine yön verecek ülkeler haline gelmişiz…
Geçin bunları bir kalem!
Özveride bulunun biraz. Bunlar olmasa da yaşayacaktınız siz.
Hem biz sıkıntı çekmekten kaçarsak, Türk milletinin o zorluklara göğüs geren bir millet olduğu gerçeği havada kalmaz mı?
Yeter ki size cahil demesinler.
Bakınız yeniden söylüyorum:
CHP’nin, MHP’nin hiçbir projesi yok diye sakın o partilerle dalga geçmeyin! Her biri eğitimli insanlardan oluşan seçmenlerinin vardır bir bildiği.
Siz öyle başınızı azıcık boş bırakınca, ya davulcuya, ya zurnacıya gidiyorsunuz.
Aklınızı, beyninizi kullanın. Her ilde trilyonlarca yatırım yapan bir partiye oy vermenin ahmaklık olduğunu öğrenemedinizse ben size daha ne diyebilirim?
Mesela bu ülkede CHP denilen bir parti olmasaydı, ülke kurulduğundan beri, tek çivi çakmadan, dikili bir ağacı olmadan bu güne kadar nasıl geldiğini ve bu kadar oyla nasıl ayakta kalındığını bilemeyecektik.
CHP seçmeninin hepsi eğitimli insanlar. O kadar eğitimli ki, hiçbir iş yapmayan, zerre kadar icraatı olmayan bir partiye oy vermek cahil insanın işi olabilir mi?
MHP’yi düşünün, Ak Parti iş başına geldiği günden beri, ülkemiz bölünecek diye gırtlağını patlatırcasına bağıran bir genel başkana sahip. Azıcık eğitim almış olsanız zaten, ülkenin bölünüp bölünmediğine bakmaz, gider hemen MHP’ye oy verirsiniz.
Hem icraatları, plan projeleri yoksa da en azından “hırsız” değiller. İSKİ skandalı ve başa geçtikleri dönemlerde karne ile ekmek almalar, çöp yığınları, devlet dairelerinde gece âlemleri falan yaptı diye CHP’ye hırsız diyecek halimiz yok.
Üçlü koalisyon döneminde, ülkeyi tarihte eşi görülmemiş ekonomik krizlerden birini yaşatan MHP’nin, ülkeyi uğrattığı o kadar büyük zarar, halkımızın mı cebinden çıktı?
Komik olmayın lütfen!
Ak Parti hariç, hangi partiye oy verirseniz verin, söz sizi cahillerden ayrı tutacağım.
Saadet Partililerin, tüm şer odakları Ak Partiye karşı birleşti, Tayyip de bunu hak etti diyerek ellerini ovuşturmalarına hak veriyorsanız, doğru yoldasınız demektir.
Her türlü çirkefliği, ahlaksızlığı, şantajı, montajı yapıp da hala hükümete hırsız diyen bir dini örgütünüz varsa, kendileri sınav sorularını çalıp binlerce insanın geleceği ile oynuyor ve bundan hiç gocunmuyorsa, bağış adı altında aldıkları paralarla, Afrika’da okullar açtıklarına sizi inandırmaya çalışıyorlarsa ve siz de bunlara inanıyorsanız, doğru yoldasınız.
Doğru yolda olmayan, yalnızca Ak Parti seçmenidir. Artık onlar da biraz eğitimli olup, kendisini bile ifade edemeyenlere oy verse iyi olacak!
mustafasus@hotmail.com
www.mustafasus.com

YORUM

ŞAŞKIN KELİMELER

Gazeteler

Aylık Arşiv