Mustafa Süs

AK PARTİ BU SEFER ÇAKILACAK!

Aralık 17
17:01 2013
Paylaş

baş
 
 
 
AK PARTİ BU SEFER ÇAKILACAK!
Son on yılda ülkemizde çok kötü şeyler oldu, oluyor. Ak Parti denilen bir parti çıktı piyasaya, kendisine muhafazakâr demokrat dedi.
Dedi demesine de, neyi muhafaza ettiğini, nasıl demokrat olduğunu halkımıza bir türlü açıklayamadı.
Halkımızı sömürdü. İnsanımızın duygularıyla oynadı.
Herkesin yaşam şekline karıştı.
Kimin kaç çocuk yapacağına dair yasalar çıkardı.
Ucube ve dinde de yeri olmayan başörtüsünü serbest bıraktı.
Her köşe başına cami inşa etti. Camiye gitmeyenleri fişledi. Eskiden başörtülüler devlet dairelerine alınmıyordu, şimdilerde mini etekliler, dekolte giyinenler devlet dairesine alınmıyor.
Darbelere karşı direndi. Askeri vesayeti ortadan kaldırdı. Askere boyun eğmek, onların emrine göre hareket etmek gerekirken, onlara emir vermeye başladı.
Kürt sorunu diye bir sorun uydurup çözüm sürecini başlattı.
Teröristle el sıkıştı. Ülkemizde hiçbir vatan evladının kanı akmasın yalanına sarıldı. Asıl derdi ülkeyi bölmek, vatanımızın topraklarını Kürtlere peşkeş çekmekti.  Cenaze törenlerinde kendisine muhalefet edenlerin ellerini zayıflatmaktı bir diğer sinsi planı da.
Başardı da üstelik. Ne idüğü belirsiz kimi aydınları “Akil Adam” mertebesine yükseltip, Türkiye’nin altını oymaya heves etti.
Darbecileri ifşa ederek askeri vesayet altında yaşamaya alışık olan halkımızı şaşkına çevirdi. Maymuna döndü askerden brifing alan yargıçlarımız, yazarlarımız, rektörlerimiz.
Şimdilerde de cemaat denilen, halkımızın göz bebeği bir grubu talan etme girişimine soyundu.
Askerlerden sonra en güvenilir kurum olan dershanelerimizi kapatıp yerine, kendi zenginlerinin kuracağı özel okullar açmaya heves etti.
Etti de ne oldu?
Halkımız her seçimde gereken dersi verdi. Verecek de!
Şefkat tokadıyla darmadağın olacaklar ama bilmiyorlar.
Yüzde elli oy oranım var diye böbürlendiklerine bakmayın, halkımızın yüzde ellisi de karşı tarafta ve muhalif.
Bu oran gittikçe azalacak olsa da, gene bir yolunu bulur üste çıkarlar muhalif dediğimiz kesim.
Dershanelerin kapatılmasından, Hakan Şükür’ün istifasından sonra Ak Parti’nin oy oranının daha da artacağı söylentisine kulak asmayın.
Hem artsa ne olacak ki?
Her seçimde artıyor da ne oluyor?
Gezi olaylarından sonra da arttı oy oranı, diyor anketörler. Darbe girişimlerinden, gece yarısı muhtıralarından sonra da artmıştı.
Oy oranının artması, büyük bir kitlenin Başbakan’ın ardında durması neyi ifade eder ki?
1 milyonun üzerinde satış rakamına ulaşmış bir gazetenin, her manşeti olay olan bir başka gazetenin, yeminli Ak Parti düşmanlarının, ne yapılırsa yapılsın, hangi icraat gerçekleştirilirse gerçekleştirilsin, illa muhalefet olmayı başarabilen bir kesimin varlığını göz ardı ediyor Başbakan.
Bir zamanlar, “kan kusarım kızılcık şerbeti içtim derim”, mantığı ile hangi hevesler uğruna destek verdiğini bilemediğimiz(!) liberal kalemlere, İsrail ile aramız bozulana kadar destek veren hizmetçilere karşı büyük bir vefasızlık örneği gösteren hükümet artık tökezledi.
Gezi olaylarında sallanan tahtın düşmesine aylar kaldı. Mart 2014’te oylarını yüzde ellilerin üzerine çıkaracak olsa bile, Hakan Şükür gibi istifa ettiğini başkasından öğrenen bir vekilin verdiği mesajla, hükümet allak bullak olacaktır.
“Oysa eskilerden tek farkı bu kandırmacanın, daha akıllı ve hesaplı olmasıydı!”
mustafasus@hotmail.com
www.mustafasus.com
 
 
 

YORUM

ŞAŞKIN KELİMELER

Gazeteler

Aylık Arşiv

× Yazım hakkındaki fikrin? Whatsapptan paylaş benimle.