Mustafa Süs

10 İlde Okullar Tatil

Ocak 17
09:10 2012
Paylaş

 

 

 

 

Adana
Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde kar yağışı nedeniyle yarın için okullarda eğitime bir gün ara verildi.


Karabük

Karabük’te etkili olan kar yağışı nedeniyle Yenice ilçesinde eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Karabük Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle Yenice ilçe merkezi, bağlı belde ve köylerdeki okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim okulları, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitime bir gün ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

Konya

Akşehir Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, ilçe merkez, merkeze bağlı köy ve beldelerinde, yoğun kar yağışı ve buzlanma dolayısıyla ilk ve orta öğretimde eğitime bugün ara verildiği bildirildi.

Akşehir’de etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime dün ara verilmişti.

Öte yandan Ahırlı ilçesinde etkili olan kar yağışı dolayısıyla ilk ve orta öğretimde eğitime bugün ara verildi.

Aksaray

Aksaray merkez, merkeze bağlı köy ve beldelerde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün daha ara verildi.

Edinilen bilgiye göre, Aksaray’da yoğun kar yağışı dolayısıyla dün eğitime bir gün ara verilmesinin ardından, ilk ve orta öğretimde eğitime bu günde ara verildiği bildirildi.

Bartın

Bartın’da etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezinde bugün eğitime bir gün ara verildi.

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ali Yeşilyurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesinden dolayı il merkezi, ilçeler ile bağlı belde ve köylerdeki okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim okulları, orta öğretim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitime bugün da ara verilmesinin kararlaştırıldığını söyledi.

Adana

Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde kar yağışı nedeniyle bugün için okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Tufanbeyli ilçesinde bugün sabah saatlerinde başlayan ve etkili olan kar yağışı günlük yaşamı olumsuz etkiliyor. İlçe merkezinde kar kalınlığının 20 santimetreye, yüksek yerlerde ise 50 santimetreye kadar ulaştığı belirtildi.

Kar yağışı nedeniyle ilçeye bağlı 29 köy yolu ulaşıma kapandı.

Yoğun kar yağışı nedeniyle ilçede bugün eğitime bir gün süreyle ara verildiği bildirildi.

Samsun

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, kar yağışının etkili olduğu, Ayvacık, Asarcık ve Havza ilçeleri ile Kavak ilçesine bağlı Emirli, Karayusuflu, Mahmutbeyli, Akbelen, Gödekdemir köylerindeki okullarda bugün, Ladik ilçesindeki okullarda ise, bugün ve Çarşamba günü eğitime ara verildiği bildirildi.

Ordu

Ordu Valisi Orhan Düzgün, yaptığı açıklamada, il genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 14 ilçede okullarda eğitime bugün ve bugün ara verildiğini söyledi.

Kentin özellikle yüksek kesimlerinde kar yağışının etkisini sürdürdüğünü ifade eden Vali Düzgün ”Kapanan 301 köy yolunun tekrar ulaşıma açılaması için İl Özel İdaresi ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Zor durumda bulunan 10 köyümüzün yolu ise ekiplerimiz tarafından açıldı. Ancak diğer köy yollarımızı tekrar ulaşıma açmak için kar yağışının durmasını bekliyoruz. Sahil kesimini ayrı tutarsak genel anlamda şuan için 40 santim kar kalınlığı oluştuğunu söyleyebiliriz” diye konuştu.

Vali Düzgün, kar yağışı nedeniyle 19 ilçeden 14’ünde okullarda eğitime bugün ve bugün ara verildiğini belirtti ve ”Mesudiye, Gölköy, Gürgentepe, Kabadüz, Aybastı, Kumru, Çamaş, Çaybaşı, Ulubey, Çatalpınar, Kabataş ve İkizce ilçelerimizde okullarda eğitime bugün ve bugün, Akkuş, İkizce ve Korgan ilçelerinde ise bugün, bugün ve çarşamba günü eğitime ara verildi” dedi.

Çorum

Çorum’da etkili olan kar yağışı nedeniyle merkeze bağlı bazı okullarda eğitime verilen 1 günlük ara 2 güne çıkarıldı.

Çorum Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğü belirtildi.

Açıklamada, il merkezi dışındaki bütün okulların bugün da tatil olduğu aktarıldı.

Giresun

Giresun’da da, kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerdeki okullar tatil edildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, yörede dün özellikle yüksek kesimlerde etkisini gösteren kar yağışı dolayısıyla Bulancak, Dereli ve Tirebolu ilçelerindeki köy okulları ve taşımalı sistemde eğitim veren okullarda, Çanakçı, Doğankent, Güce ve Yağlıdere ilçelerinin tamamındaki okullarda bugün, Şebinkarahisar ilçesinde ise bugün ve çarşamba günü eğitime ara verildi.

Yetkililer, kar nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı ve karla mücadele çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

Zonguldak

Zonguldak’ta etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezinde bugün eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Zonguldak Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesinden dolayı il merkezi, bağlı belde ve köylerdeki okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim okulları, orta öğretim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitime bugün da ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

{fcomment}

YORUM

ŞAŞKIN KELİMELER

Gazeteler

Aylık Arşiv