Mustafa Süs

Öğretmene Ek Ödeme Süprizi mi ?

Haziran 11
23:10 2012
Paylaş

 

Bakan Dinçer öğretmen maaşlarının az olduğunu belirterek, bu konuda elinden gelen tüm çabaları göstereceğini kaydetti.
Geçtiğimiz haflatarda MEB İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Hikmet Çolak “Bugüne kadar bir defada yapılan atamaların üzerinde Ağustos ayında bir atama yapılacak” demiş hem de teklife sürpriz bir madde ekleyeceklerini belirtmişti. Hikmet Çolak “Şu anda öğretmen ataması konusunda kanun teklifi hazırlanıyor. Sayı veremiyoruz ama bugüne kadar bir defada yapılan atamaların üzerinde Ağustos ayında bir atama yapılacak” demişti.
Ardından geçtiğimiz hafta Van’ın Erciş İlçesi’nde Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Çağrı Merkezi’nin açılışına katılan Bakan Dinçer, atama bekleyen öğretmen adaylarına müjde vererek, Ağustos ayında 40 bin öğretmen ataması yapılacağını açıklamıştı.
Bugün ise uzaktan eğitim kapsamında okul öncesi ve sınıf öğretmenlerine video konferans sistemiyle hitap eden Milli Eğitim Bakanı Dinçer öğretmen maaşlarının az olduğunu belirterek, bu konuda elinden gelen tüm çabaları göstereceğini kaydetti.
Tüm bu süreci analiz ettiğimzde Bakanlığın 2. sürprizinin “EK ÖDEME” konusunda olacağı eğitimciler arasında dilden dile yükselerek şehir efsanesi halini almakta…
İnşallah bu konuda Sayın DİNÇER Öğretmenlerimizin yüzünü güldürür…

YORUM

ŞAŞKIN KELİMELER

Gazeteler

Aylık Arşiv