Mustafa Süs

Konya'da Okul Müdürlerine Oryantasyon Eğitimi

Şubat 22
22:00 2012
Paylaş

KTO Karatay Üniversitesi ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimi arasında yapılan anlaşmayla, ”Eğitim Kurumlarına Yeni Atanan Okul Müdürleri Oryantasyon Programı”nın gerçekleştirileceği bildirildi.

KTO Karatay Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Osman Okka, yazılı açıklamasında, KTO Karatay Üniversitesi’nde, üniversite öğretim üyeleri tarafından yeni atanmış okul müdürlerine eğitim yöneticiliği konusunda seminerler verileceğini belirtti.

 

KTO Karatay Üniversitesi’nin, daima Konya ve ülkenin hizmetinde olduğunu vurgulayan Okka, şunları kaydetti:

 

”İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde çalışmaktan ve onlara destek olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Yeni atanan okul müdürlerine yönelik olan ve eğitim yöneticiliği alanında bilgilerin paylaşılacağı bu eğitimlerin, yeni müdürlerimizin yöneticilik konusunda kendilerini geliştirmelerine yardımcı olacağına ve milli eğitime katkı sağlayacağına inanıyorum.”

 

Açıklamada, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan’ın katılımıyla, 25 Şubat 2012 Cumartesi günü beş oturumda gerçekleştirilecek eğitimlerin, yönetimde insan ilişkileri, eğitim ve öğretimde etik, protokol kuralları, okul yönetimi ve geliştirme konularında verileceği ve ücretsiz olacağı belirtildi.

{fcomment}

YORUM

ŞAŞKIN KELİMELER

Gazeteler

Aylık Arşiv