Mustafa Süs

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Belli Oldu

Ocak 30
22:00 2012
Paylaş

Konya, Adıyaman ve Şanlıurfa Milli Eğitim İl Müdürlüklerine yeni görevlendirmeler yapıldı.


Konya İl Milli Eğitim Müdürü İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şerafettin Turan oldu. Şerafettin Turan İstanbulun koordinatör müdür yardımcılığı görevini yürütüyordu. Şanlıurfaya Ankara Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Pala atandı. Ahmet Pala Uzun süredir Ankara Milli Eğitim Müdürlüğünde Yönetici atamadan sorumlu müdür yardımcısı olarak görev yapmaktaydı. Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ise Ankara Yenimahalle ilçesinde şube müdürlüğünü yürüten Seyfi Özkan Atandı. Seyfi Özkan Ankara Leyla Turgut Lisesi Müdürü iken Yenimahalle ilçesinde şube müdürlüğüne görevlendirilmişti. Yeni İl Milli Eğitim Müdürlerimize başarılar diliyoruz.

Şerafettin TURAN Kimdir?

1969 yılında Erzurum`da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzurum`da tamamladı. Daha sonra Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu.1990`da Batman`ın Sason ilçesinde sınıf öğretmeni olarak göreve başladı. Batman`da dört yıl görev yaptıktan sonra Erzurum`a tayin oldu.


2001 yılına kadar burada çeşitli okullarda öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. Ayrıca 1995-1999 arasında Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümünü bitirdikten sonra 2001 yılında İstanbul`a tayin oldu. İstanbul`da öğretmenlik, Tarihi Eserler Koordinatörlüğü ve İstanbul İl Özel İdaresi Eğitim Kültür Müdürlüğünde görev yaptı. Ayrıca Marmara Üniversitesinde Mimarlık (Restorasyon)`da Yüksek Lisansa başladı ve tarihi eserlerle ilgili bir çok projede görev aldı.


2009 Eylül ayında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Koordinatör Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. Halen bu görevi devam ettirmekte olan Şerafettin Turan`ın ulusal ve uluslar arası bir çok sergide eserleri yer almıştır.Ayrıca tarihi eserlerle ilgili yapmış olduğu çalışmaları iki ciltlik   `Tarihe Tanıklık Eden Okullar`  adıyla yayınlanmıştır.

{fcomment}

YORUM

ŞAŞKIN KELİMELER

Gazeteler

Aylık Arşiv