Mustafa Süs

Erdoğan Grubu Kırdı Geçirdi

Mart 05
22:00 2012
Paylaş

AK Parti grup toplantısında gündeme ilişkin konulara değinen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan esprileriyle salonu kırdı geçirdi. Çoğu zaman sert çıkışlarda bulunan Erdoğan, bugün esprileri peş peşe sıraladı. AK Parti grubu da son zamanların en neşeli anlarına sahne oldu.

“TÜSİAD’I TEBRİK EDİYORUM”

TÜSİAD’a hafif bir yollama yaptım rahatsız oldular. Ben onların eleştirisinden rahatsız olmuyorum ki. Ama ben yine de TÜSİAD’ı tebrik ediyorum. 15 yıl önce nerede duruyorsa, şimdi de aynı yerdeler.

 

“BİZE HENDEK ATLATTILAR”

İmam hatip mezunu bir başbakanım. Ama beni bir imam hatip mezunu olarak üniversiteye almadılar. Bana dediler ki gideceksin lise bitireceksin. O dönemdeki tüm arkadaşlarımız bir de liseye gittik. Bize hendek atlattılar be, neler neler yaptılar.

 

“ALTI SIFIR ATINCA BİRİ ‘ANIRIRIM’ DİYORDU”

Biz 6 sıfırı attığımız zaman birileri enflasyon patladı çatladı diyordu. Bunu diyenlerden bir tanesi şöyle yaparım böyle yaparım, dört ayaklı bilmem ne gibi anırırım diyordu. Herhalde şimdi bunu köşesinde yapıyor.

 

“GEREĞİNDEN FAZLA GRAFİKER VARMIŞ”

Türk Lirası simgesi açıklanınca, Türkiye’de gereğinden fazla grafiker ve sanat eleştirmeni olduğunu fark ettik. Başladılar; alttan bakınca şuna benziyor, üstten bakınca şuna benziyor, aynaya tutunca şu oluyor diyerek zorlama yorumlar yapıldı.

 

“CUMHURİYET HAYAL PARTİSİ”

Burada Cumhuriyet Halk Partisi’ni özellikle tebrik ediyorum. Türk Lirası simgesinde RTE harflerinin bulunduğunu iddia ettiler. Bu iddialar, resmi yazılı açıklamayla duyurdular. Mübarek Cumhuriyet Halk Partisi değil Cumhuriyet Hayal Partisi.

 

“BAHÇELİ DE 2 İLE 9’U TOPLAYIP 40’I BULMUŞTU”

Tabi MHP Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli bunun gerisinde kalır mı? Bahçeli’nin hayal dünyası çok daha geniş. Sayın Bahçeli bir süredir zaten hayal bahçesinde yaşıyordu hatırlayın.

2009’un sıfırlarını silip 2 ile 9’u toplayıp 40’ı bulup MHP’yi iktidara taşıyacaktı. Ama evdeki o karmaşık hesap çarşıda tutmadı.

 

“BANA YALAN MAKİNESİ DİYEREK İLTİFAT EDİYOR”

Ben seçim sürecindeki ithamları nedeniyle CHP Genel Başkanı’na “Hesap uzmanı olarak işe başladın, ama yalan uzmanı oldun” demiştim. “Yürüyen yalan görmek istiyorsanız CHP genel başkanına bakın” demiştim. Belli ki çok alınmış, içine oturmuş, geçen hafta bana arka arkaya altı defa ‘yalan makinesi’ dedi. Peki yalan makinesi nedir? Yalanı test eden, yalanı ortaya çıkaran cihazdır. Şimdi CHP Genel Başkanı, bana yalan makinesi diyor ama farkına varmadan iltifat ediyor. Teşekkür ederim.

 

“NEF’İ’NİN GÜZEL BİR DÖRTLÜĞÜ VAR”

Edebiyatta hiciv sanatına örnek olarak Nef’i nin çok güzel bir dörtlüğü var.

 

Bana tahir efendi kelp demiş

 

İltifatı bu sözde zâhirdir.

 

Maliki mezhebim benim zira

 

İtikadımca kelp tahirdir…

 

“CHP’DE YÜZ NAKLİNE DEĞİL DOKU NAKLİNE İHTİYAÇ VAR”

CHP’de kaset operasyonuyla çok başarılı bir yüz nakli gerçekleştirildi. Ama CHP’nin doku nakline ihtiyacı var. CHP’nin önce genlerini değiştirmesi gerekiyor

{fcomment}

YORUM

ŞAŞKIN KELİMELER

Gazeteler

Aylık Arşiv