Mustafa Süs

İKTİDARA YOL GÖRÜNDÜ

İKTİDARA YOL GÖRÜNDÜ
Eylül 10
20:31 2013
Paylaş

as
 
İKTİDARA YOL GÖRÜNDÜ!
Ülkemizin geleceğinden ben şahsen çok ümitliyim. Zaten ümitvar olmak lazım. Yeis bataklığına düşmemek ve geleceğe umutla bakmak lazım.
Yobazların, Amerikan uşaklarının, Kapitalizme karşı direnen tek lider Esed düşmanlarının, başörtüsü ve din sömürücülerinin bu ülkeyi terk etmelerine çok az bir zaman kaldı.
Bunları ülkemizden def etmek için de, çok çalışmaya, düşünmeye, kafa yormaya, plan proje üretmeye, yobazların yaptığından daha iyi icraatlar yapmaya gerek yok.
Gerek yok çünkü bu bidon kafalı, makarnacı, kömürcü halk zaten cahil.
Bu halkı biz evire çevire kandırırız.
Her ne kadar medya eskisi gibi değilse de, gene biz bunu başarırız. Halkı, bu adamlar üç-beş kömüre kandırıyorsa, biz sivri ve keskin zekâmızla dünden kandırırız.
Patlatırız birkaç tane slogan.
Klişeleşmiş laflarımız da var. Her sorulan soruya verilen müthiş, dillere destan cevaplarımız var. Kendimiz inanmasak da var yani.
Mesela;
Bunlar seçimi hile ile kazandı,
IMF borcunu ülkeyi satarak ödediler.
IMF borcu bitti dış borç patladı.
Halkı, emekliyi memuru inim inim inletiyorlar.
Duble yolları halktan aldıkları vergilerle yapıyorlar.
Bunlara destek veren herkes, yandaş, yalaka.
Atatürk olmasaydı baban kim olacaktı, düşündün mü hiç?
Olimpiyatlar bize Gezi Eylemlerini başlattığımız ortalığı yakıp yıktığımız için değil, bizim gibi vatanseverlere gaz sıkıldığı için verilmedi.
ODTÜ’de başörtüsüne değil, cemaate karşı çıkıldı.
Şehit cenazesi gelince, “hükümet istifa”, çözüm süreci başlatılınca, bunlar terörle masaya oturdu.
Bu tür argümanlar çoğaltılabilir.
Nereye giderseniz gidin, hangi muhalifle karşılaşırsanız karşılaşın, bu sloganlardan ve bu cevaplardan daha ilginç ve herkesi kandıran cevap bulamazsınız.
O yüzden biz sadece bunlara sarılarak ülkeyi düzlüğe çıkartacağız ve makarnacılar da göbeklerini kaşıya kaşığa inim inim inleyecekler iktidarı devraldığımız gün.
Seçimle gelirsek, hani “sandık namus” diyordunuz diyerek lafı ağızlarına tıkarız. Darbe ile gelirsek, “her şey sandık değil akıllı olun” deriz.
Biz çok pişkin, yüzü kızarmaz, ne dediğini bilmez, papağan gibi aynı şeyleri tekrar eder, çok keskin ve işe yarar zekâmızla slogan üretir hem kendimizi rahatlatır hem de cahil halkı kandırırız.
Polise karşı direnir, birkaç kendini bilmezin desteği ile gaza gelir daha da kükreriz. Yakarız yıkarız ama asıl vatansever biziz diyerek, ağza alınmayacak küfürler ederiz, ahlak dersi veririz sonra.
Bu yobazların gitmesi için, PKK ile işbirliği yaparız, MHP ile işbirliği yaparız, DHKP-C ile işbirliği yaparız, Amerika, İsrail zaten destekçimiz.
Biz kim miyiz?
Kemalist, solcu, milliyetçi, ulusalcı, duran adam, gezi zekâlı, her bi şeyin başına “diren” yazan, gerektiğinde yatan adam rolüne soyunan, elimizde fırça sağı solu boyayan adam(!)larız.
Yani?
Ümitvarız. Çalışmakla iktidara mı gelinirmiş, çalışmakla olsaydı Ak Parti hemen düşerdi iktidardan, siz hiç çalışan bir Ak Partili gördünüz mü?
Ne diyordu Rusya’ya sürdüğümüz ve itibarını Tayyip Erdoğan’ın iade ettiği Nazım:
“Akın var güneşe akın, güneşi zapt edeceğiz, güneşin zaptı yakın!”
Ha bir de Orhan Veli bir şey diyordu:
“Hepimiz bi’şeyler yaptık bu memleket için
Kimimiz öldük, kimimiz nutuk okuduk.”
Nutuk okumaya devam…
mustafasus@hotmail.com
www.mustafasus.com
 
 

YORUM

ŞAŞKIN KELİMELER

Gazeteler

Aylık Arşiv