maklube_177406
 
 
DERSHANLER KAPATILMAZSA MAKLUBE GEÇER
Bakmayın siz Ak Parti yalakalarının isyanına.
Dershaneler konusunda söyledikleri hiçbir şey doğru değil.
Neymiş efendim? Anadolu’nun fakir aileleri ineklerini satıp çocuklarını dershaneye gönderiyormuş…
Yalan olduğu şuradan belli: Bizim köyde, biz liseyi, bitirince genellikle inek değil koyun satılırdı çocukları dershaneye göndermek için.
Dershaneler dağa çıkmayı önlemiyormuş. Küllü yalan. Bizler dershaneye gitmesek, dağda koyun güdecektik.
Öğrenciler gündüz ve hafta içi okulda, okulun olmadığı saatlerde ve hafta sonu dershaneye gidiyormuş da, öğrenciler kendilerine vakit ayıramıyormuş…
Yalan söyleyeceksiniz bari destekli söyleyin. Yatsıdan sonra yakacak mumunuz yoksa yalan söylemeyi bırakın.
Dershaneye giden öğrenciler, okula spor olsun diye geliyor. Ve kendilerine gayet güzel zaman ayırıyorlar okulda. Arkadaşlarından ve öğretmenlerinden kopmuyorlar.
Okuldaki öğretmenlere verilen maaşı veliler direk cebinden ödemediği, vergilerinden kesildiği için bunu ayırt edemiyor ama dershaneye çocuk göndermek için, koyunlarını satıyor, inek satma olayı tamamen asparagas.
Hizmet, İsrail ile işbirliği yapıyormuş da, hükümeti ABD’nin de desteği ile yıkmaya çalışıyormuş.
Bu komplo teorisine çocuklar bile güler.
Siz hiç bu ülkede, hükümet İsrail’in hoşuna gitmeyen bir şey yaptığında, Hocaefendi tarafından hükümetin desteklenmediğine şahit oldunuz mu?
Mavi Marmara olayında otoriteden izin alınmalıydı… Adam doğru konuşmuş. Uluslararası sularda sen gemini yüzdürmek için Ortadoğu’nun cendermesinden niye izin almıyorsun ki?
Hakan Fidan denilen kendini bilmez adam, ne sıfatla KCK ile görüşme yapar? Terörü bitirmek haddine mi onun? MOSSAD ajanlarını nasıl deşifre eder?
Haklıydı hizmete yakın savcıların soruşturma açması. Ama gel de bunu, yeminli yandaş yazarlara anlat. Görmek istemeyen göz, kördür.
Ak Parti, hizmetin tüm faaliyetlerini mercek altına almış ve 2004 yılında Gülen’i bitirme konusunda askerle anlaşmış. Bu olayı cemaat yanlısı gazeteler belgeleriyle açıkladılar. Hepimizin gözünün içine soka soka.
Hala, orada alınan kararların uygulanmadığından, onun bir tavsiye kararı olduğundan, uygulanmak zorunda olmayan ve her toplantıda mutaf bir şekilde tutulan tutanağa imza atıldığından bahsediyorsunuz. Bu kadar da kapatmayın kulaklarınızı gerçeklere.
Tayyip Erdoğan, kızlı-erkekli yurtlar aile geleneğimize uymuyor derken, aslında cemaatin evlerine müdahale etmek istemişti, bu da mı yalan?
Hizmetin dershanelerini ve okullarını bitiren öğrencilere farklı katsayı uygulaması getirilirse hiç şaşırmayın.
İmam Hatipler ve Kur’an Kursları kapatılırken, cemaat bu kadar feryat etmemiş, hatta gıkını çıkarmamış. Saçma!
Hizmet öyle basit işlerle uğraşacak kadar seviyesini düşürmez. Yel eserken harmanı savurma, kendisini daha da büyütme şansı varken, Refah Parti’sinin arka bahçesi olan İHL’lere destek mi olacaktı? Ki hem Refah Parti’sini ve Necmettin ERBAKAN’ı İsrail, ABD hiç sevmezdi. Hele ülkemizdeki Kemalistler ve Laikler ve askerler nefret ederdi İHL’den.
F. Gülen de bu erklerle kavga etmekten imtina eder, al gülüm-ver gülüm mantığı ile rasyonel düşünür, büyüdükçe büyürdü.
Ecevit gibi dürüst bir siyasetçiye şefaatçi olacağım demesi boşuna değil.
Hangi iktidar gelirse gelsin büyümeye devam ediyorsa bir cemaat, buradan çıkarılacak dersler var.
Hizmet ve Hocaefendi her türlü eleştiriden münezzeh. Ak Parti mutlak yanlış yolda. Sokun bu gerçeği o küçücük beyninize!
Neydi Zaman gazetesinin sloganı:
“Gerçekler zamanla anlaşılır.”
mustafasus@hotmail.com
www.mustafasus.com
 
 
 

Facebook yorumları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir