Mustafa Süs

Evde Mahsur Kalınca (ironi)

Aralık 12
16:48 2020
Paylaş

EVDE MAHSUR KALINCA
Sosyal medyaya esir olunca…
Olanlar, olacaklar, olacak olanlar:
Bize chip takacaklar,
Aşıyı ilk bizde deneyecekler,
Aşıyı ilk bize vermeyecekler,
Aşı zorunlu imiş,
Aşı zorunlu değilmiş,
Herkes mecburen yaptıracakmış,
Kimse kimseye zorla bir şey yaptıramazmış devlet bile olsaymış.
Amerika’da çalışan doktor yeğenimin teyzesinin dayısının halası aşıdan tırnak felci geçiren Kızılderili bir dinelen boğanın teyzesinin oğluna çay ikram edecekken yakalanmış.
Kızımın çalıştığı hastanenin başhekiminin çaycısının ayağına bardak düşmüş virüs şüphesiyle yoğun bakıma kaldırmışlar kaldırılan hastanın yedi göbek yakınları şüphesiz yoğun bakımı ayağa kaldırmışlar.
Kazansın diye çok uğraşıp da kazandıramadığımız tıp fakültesinde tornacı olarak çalışan dedemin üçüncü çocuğundan olma akrabamız, tıp fakültesi çok matah bir yer değil de insanlar niye dert ederler çocukları burayı kazansın diye anlam veremiyorum, dedi.
Güney Koreli ilim adamları, Kuzey Koreli bilim adamları ile yaptıkları halı saha maçında Samsung model cep telefonuna yanlışlıkla yükledikleri chip vasıtasıyla suç üstü yakalanıp Kim tarafından füze atılarak öldürüldüğü haberleri yalanlandı.
Asi görünmek adına, kandırılmamak adına, sorgulayıcı gibi davranmak adına, koyun değiliz ki boyun eğelim kardeşim, hangi çılgın bana aşı vuracakmış şaşarım naraları atma uğruna, bedava zehir bulsam içerim mantığıyla aşı kuyruğunda can verenlere yaptırılan özel mezarlık törenle hizmete açılmıştır.
Patates közlemesini zeytin yaprağı yeşil, dibinde gayfe pişir türküsü eşliğinde yersen virüs bulaşsa da patates ile mücadele ediyormuş.
Çörek otu yağının makinadan dökülen kısmıyla değil de dişliler arasında kalan kısmıyla kaçak çay yapıp ıhlamurlar çiçek açana dek demlersen virüsün koku almama yan etkisine düz etki yapıyormuş.
Aşıyı bulan Türk bilim adamlarının, bilim kadınlarının karı koca olması ama soyadlarının farklı olması aşı olmamaya yeterli sebep değil de neymiş?
O Türk bilim insanlarının kendileri aşı olmadan diğer insanların aşı olmalarını istemek başlıbaşına Bilmeyen Gates’in chipine takıntılı olmak gibi bir şey miymiş?
Çocukken köpek ısırınca kuduz aşısı olmayanların büyüyünce köpek gibi sağa sola saldırmalarını ateistler açıklayamazmış.
Çayı şekerli içmenin en önemli faydalarından biri de, devleti zarara uğratmadan virüse yakalanıp yakalanmadığını bilmekmiş…
Şekerin tadını alıyorsan şekerim testin negatif işte imiş…
Sırf çayı şekersiz içenlerin şekerden tasarruf edeyim derken devleti trilyonluk test zararına uğratmalarını matematikten anlayan bilim adamları açıklamalı imiş…
Çay varsa şekerli şekerli içelim de hasta olup olmadığımızı bilelim be ya…
Mustafa SÜS

YORUM

ŞAŞKIN KELİMELER

Gazeteler

Aylık Arşiv